Aga

Máte rádi knihy?Myslíte si,že je důležité číst?Proč?

Já knihy miluju a zajímá mě jak to vidíte vy?Myslím, že knihy ničím jiným nahradit nejde.

Nejlepší odpověď
barnajka

Hudbu můžu poslouchat kdykoliv, ale na knížku potřebuju tu správnou „náladu“, což u mě znamená: mít dostatek času a prázdnou, starostmi nezatíženou mysl. S tím mám poslední dobou docela problém, takže čtu míň, než bych ráda – a mrzí mě to. Za posledních pár let se mi doma sešlo několik knížek, který bych si strašně ráda přečetla, ale pořád to jaksi nevychází. Snad teda jednou, třeba v důchodě :D

Ke knížkám mám vztah maximálně pozitivní, úplně mě učaroval tento obrázek-přesně tak to vidím i já:

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1172nadap102404953­180232.jpg

Další odpovědi
Terryle

Taky bez čtení být nemůžu. Jsem na to zvyklá, radši si obrazy představuju než aby mi je někdo podstrkoval, knížku si s sebou vezmu kamkoli, můžu se k některým úsekům vracet. Prostě líp vnímám text než obrazy a zvuk.
Číst je hrozně důležitý – nejen kvůli představivosti, chápání souvislostí a získávání informací, ale i kvůli obyčejnýmu pravopisu. Čeština je podle mě natolik těžká, že se jen ve škole plně naučit a zautomatizovat nedá. Musí se „okoukat“ čtením správnejch textů – a to umožní jen knížky, na internetu je dneska už plno chyb.

slipknotak

Já hodně čtu. Čtení je užitečné k rozšíření slovní zásoby a vědomostí. A rozhodně pro mě je rozdíl číst knihu z mobilu či počítače než z normální knihy, protože kniha je rozhodně lepší.

hanulka11

Knihy jsou můj život, bez nich bych byla jako bez rukou.

Obklopuji se jimi, kupuji je , dostávám, půjčuji si je........ prostě já a kniha.
myslím ,kdo nečte, ochuzuje se o hodně.

WeeBear

Na knihách jsem vyrostla, ale přiznám se, že internet mě trošku zkazil. Nicméně když jsem před pár měsíci koukala na sešity z druhé třídy, než jsem začla pořádně číst, zaznamenávala jsem tam opravdu silné hrubky. Naopak, když jsem četla opravdu denně knihy přes ty dva roky, gramatika se mi zlepšila na dobrou úroveň, kde se udržela dodnes, nemusela jsem nikdy přemýšlet nad tím, co a jak napíšu a za tohle dávám dík právě knihám. Přijde mi, že knihy čte čím dál méně lidí, když koukám na různé portály a vidím 'Knihy, co to je? Nečtu!'' nebo Přečtu si maximálně časopis, tak mi to přijde vtipné. Hold každý má jiné záliby. Ale přesto si myslím, že přečíst si jednu tenkou knihu za čas zvládne každý, když si vybere tu, která je pro něj správná. Při čtení knihy si udělám o všem popisovaném svůj vlastní obraz, postavy si sama představuju. Proto mě někdy trošičku zklamou zfilmované verze.

Ella

Miluju knihy a čtení obecně a souhlasím s vámi, že je ničím nahradit nejde.
4tení rozšiřuje naše jazykové a slohové schopnosti, obohacuje slovní zásobu, donutí nás přemýšlet – při čtení si automaticky představujeme podle popisu v knize jak daná postava, místo vypadá, což je pro mě plus, používání vlastní fantasie je dobré =)
Ve filmech to za vás už vyřešil režisér, vnutil vám svoji představu a to se mi nelíbí – ráda si domýšlím příběh, představuji si ty situace, ve kterých se hrdinové ocitnou, prožívám s nimi jejich problémy, přehrávám si v hlavě rozhovory a dokážu si představit i to, jak při těch rozhovorech stojí, pohybují rukama a tak =) Čtení prostě nejde nahradit =) I když má kniha před 900 stran =)

tom004

Bez knížky nelze být.Osobně bych bez přečtení,alespoň pár stránek před spaním,měl pocit,že mi k tomu spánku něco chybí.Čtením knih,získáme,nejen to,co už jste napsali,ale důleežitá je i slovní zásoba,a schopnost plynule se vyjadřovat.Je mi líto,ale u počítačových her,se nikdo plynule,a smysluplně mluvit nenaučí.

DDarent

Nechápu, proč by knihy nemohlo nic nahradit!!!!!!!!!!!
Asi ste nikdy neslyšela o E-books......... kvuli knížkám se akorát ničej stromy a zabíraj strašně místa......... já sem si třeba harry potter 7 stáhnul do mobilu a nemusim si kuvoat žádnej papír s písmenkama za 700Kč !!!!!!!!!!!

modroočka

Ano, přímo"zbožňuji" číst knihy…raději než koukání na TV. Mohu říci že čtu hodně cca 6–8 knih za měsíc..a to jsem zaměstnaná,ale na knihu si chvilku vždycky najdu

led

Ano a to knihy v rôznych formátoch, klasické na papieri, e-knihy, audioknihy.
Rada čítam aj pri cestovaní, likvidujem stratu času čítaním.
Rozširujú znalosti, slovnú zásobu, cit.
Pri dnešnej mládeži badám často neschopnosť vo vyjadrovaní neznalosťou literatúry. (počítače a akčné filmy to nenahradia)
Doplňuji:
DDarent,
E-Books nie sú knihy? Sú to knihy v elektronickej forme. Máte pravdu, sú lacnejšie než papierové, ale na druhej strane pri čítaní nenahradia ten pocit pri listovaní papierom.
Nie som odporcom elektrokníh, netrúfam si to spočítať na kusy, ale mám v archíve cez 4GB kníh od beletrie po odborné publikácie.
Ale čítať v mobile… prídete o oči.

fablen

v dětství jsem četla hodně, pak dlouhou dobu ne, ale před pár měsíci jsem si udělala průkazku do knihovny a chodím tam pravidelně každý týden pro 2–3 knihy.

SuzanKa

Holky, jsem moc ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila a hned mám taky jeden dotaz. Koukala jsem na ten web a zaujala mě tam ta leporela https://www.e­llamax.cz/lepo­rela/. Zkušenosti? Zaujme dítko?