paul1

Je pravda, že „cokoliv budeš dělat 21 dnů po sobě, stane se Tvým zvykem“?

Četl jsem to v jedné knize dnes v noci, že každý zvyk vniká tak, že pokud ho opakuješ souvisle za sebou 3 týdny, tak už zůstane. Musím vyzkoušet, mám hodně zlozvyků, které bych takto mohl napravit.
Doplňuji – upravuji otázku 20.8.:
Vzhledem k různorodosti odpovědí doplňuji zdroj – knihu, odkud jsem čerpal informaci:
„Mnich, který prodal své ferrari“, autor: Robin S. Sharma, vydané r.2009, www.rybkapub.cz

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Ametyst

jiná odpověď

Nevím: 21 dnů je dobrý termín pro nějakou léčebnou kůru, a pak je zase čas na změnu.

Další odpovědi
Kepler

není pravda

Zvláště to platí u činností, které děláme jen neradi. Nedovedu si představit, že bych každý den umýval nádobí nebo pígloval byt.

Disraeli

je pravda

Ale je to 66 dnů. Nejuznávanější číslo, ale neplatí pro všechno/všechny. To rozmezí je větší. Může to být míň nebo i něco víc.
Rozhodně ale neplatí 21.

Reezo

není pravda

Podle mého je vše o vůli.

zjentek

je pravda

U mě se to potvrdilo. Třeba u pití mléka, čaje, mytí zubů, koupeli, času spánku, používání „své“ módy, stravovacích návyků, návyků na internetu… Je to donekonečna, ale dá se taky lehce nahrazovat, pokud je ochota. (;

Zlozvyky zvykem nenapravíš, pokud si je NEUVĚDOMUJEŠ>>> https://www.i­dobryden.cz/cte­ni/nejcastejsi-lidske-zlozvyky-a-jak-se-jich-zbavit-45753.html

elkon

jiná odpověď

To je individuální.

Kelt

jiná odpověď

Opakováním se vše fixuje. Ale slyšel jsem, že je to 42 dnů V případě, že je to silně emoční, tak to bude i dříve.

aliendrone

není pravda

Nemyslím, obzvláště pokud jeden ze zlozvyků bude např, kouření apod. ;) :D :D

Houstička

není pravda

Ne, 21 dní honím housera a nedohonil jsem

halfksv en

jiná odpověď

Akriti Verma

je pravda

The substance is certain! Bangalore Call Girls love looking at locale that are stacked with data and dazzling stories. All that thought concerning freed from several new obliging data when I read one.

Chuchorak836

je pravda

Akriti Verma

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.