Avatar uživatele
paul1

Je pravda, že „cokoliv budeš dělat 21 dnů po sobě, stane se Tvým zvykem“?

Četl jsem to v jedné knize dnes v noci, že každý zvyk vniká tak, že pokud ho opakuješ souvisle za sebou 3 týdny, tak už zůstane. Musím vyzkoušet, mám hodně zlozvyků, které bych takto mohl napravit.
Doplňuji – upravuji otázku 20.8.:
Vzhledem k různorodosti odpovědí doplňuji zdroj – knihu, odkud jsem čerpal informaci:
„Mnich, který prodal své ferrari“, autor: Robin S. Sharma, vydané r.2009, www.rybkapub.cz

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Disraeli před 981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

jiná odpověď

Nevím: 21 dnů je dobrý termín pro nějakou léčebnou kůru, a pak je zase čas na změnu.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

není pravda

Zvláště to platí u činností, které děláme jen neradi. Nedovedu si představit, že bych každý den umýval nádobí nebo pígloval byt.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

je pravda

Ale je to 66 dnů. Nejuznávanější číslo, ale neplatí pro všechno/všechny. To rozmezí je větší. Může to být míň nebo i něco víc.
Rozhodně ale neplatí 21.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

není pravda

Podle mého je vše o vůli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

je pravda

U mě se to potvrdilo. Třeba u pití mléka, čaje, mytí zubů, koupeli, času spánku, používání „své“ módy, stravovacích návyků, návyků na internetu… Je to donekonečna, ale dá se taky lehce nahrazovat, pokud je ochota. (;

Zlozvyky zvykem nenapravíš, pokud si je NEUVĚDOMUJEŠ>>> https://www.i­dobryden.cz/cte­ni/nejcastejsi-lidske-zlozvyky-a-jak-se-jich-zbavit-45753.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

jiná odpověď

To je individuální.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

jiná odpověď

Opakováním se vše fixuje. Ale slyšel jsem, že je to 42 dnů V případě, že je to silně emoční, tak to bude i dříve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

není pravda

Nemyslím, obzvláště pokud jeden ze zlozvyků bude např, kouření apod. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Houstička

není pravda

Ne, 21 dní honím housera a nedohonil jsem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
halfksv en

jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Akriti Verma

je pravda

The substance is certain! Bangalore Call Girls love looking at locale that are stacked with data and dazzling stories. All that thought concerning freed from several new obliging data when I read one.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chuchorak836

je pravda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Akriti Verma

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek