elinkabublinka

Jaké je nejideálnější připojení k internetu (i televize) – bydlím v podnájmu. Mám Notebook…

používám od O2 mobilní připojení-pomalu načítá-chci to zrušit…

Nejlepší odpověď
blesk26

Záleží kde bydlíte, jestli máte do baráku natažené kabely. Jestli máte notebook nebo stolní počítač nehraje roli. Pokud chcete rozvést internet po celém bytě, potřebujete k tomu router, nebo minimálně AP … to Vám buď dají přímo k internetu, nebo si musíte zařídit sama.

Asi nejdostupnější volbou je ADSL připojení od O2 nebo jiného providera – informace o ADSL najdete na DSL.cz, kde Vám s výběrem poradí.

Osobně mám ale výborné zkušenosti s UPC internetem. Je sice trochu dražší, ale služby bych řekl, že jsou kvalitnější.

Další možnost je pořídit nějaký bezdrátový internet. To je ale drahé na pořizovacích nákladech (musíte si koupit anténu) a podle mých zkušeností to není ani příliš spolehlivé (náchylné na nepřesně zaměřenou anténu, zarušení pásma jiným poskytovatelem, špatné počasí …).

Obecně mobilní připojení nestojí za moc – teoretické přenosové rychlosti jsou mizerné a hodně záleží na signálu.

Zdroj: http://www.dsl.cz

Další odpovědi
anonym

pak připadá v úvahu pravděpodobně WiFi v pásmu 2.4Ghz nebo ještě lépe v pásmu 5Ghz které je méně rušené (rychlost se pak realisticky může dostat až na ~8 Mbps)

… zjistěte si ve své lokalitě kdo všecho poskytuje WiFi připojení a vyjednejte si výhodnou nabídku.

katalog poskytovatelů wifi připojení k internetu http://www.in­ternetprovsechny­.cz/wifi.php

///

záměrně přednostně neuvádím připojení pomocí kabelové televize, pevné linky telefonu … protože podmínkou je už existující infrastruktura, zatímco pro wifi připojení vám stačí jen pověsit anténu na balkon

přesto, pokud byste jednu z těch možností měla k dispozici, také ji zvažte, připojení pomocí kabelu/pevnélinky je samozřejmě stabilnější a ještě rychlejší než bezdrátové wifi

Michal Kole

Pokud budete cokoliv instalovat antény, kabely do bytu tak je potřeba souhlas majitele bytu.

MichalMatouš

Zdravím,
mě se celkem osvědčili http://www.in­ternetpraha.com/ – mají dobré ceny :), zapojení mají zdarma a nikdy nebyl problém.