krpik

Jaká je opravdová rychlost O2 a jaká je spokojenost?

Zdravím,
Mám doma internet přes wifi a rychlost asi 9,5 – 10 Mbits a stahuji asi 1 Mb/s.Upload je slabý na youtube jsem uploudovat asi 150 – 200 kb/s. Potřebuji rychlejší internet a hlavně upload k vůli kamerám.
Uvažuji o O2. Rychlost na stránkách a cenu bych bral. Na emailu mi někdo z o2 napsal že rychlost je 20 Mb/s a upload 2 Mb/s za nějakou cenou. Jakou máte zkušenost máte s rychlosti internetu ,jakou rychlosti stahujete atd. A jak je to s ulpoadem mam kamery, které chci uplodovat .Jedná kamera má tok ( asi neříkám správně) 200 Kb/s.Takže 6 kamer mi bude posílat data asi 1,2 Mb/s. Bude mi to stačit?
Děkuji za odpověď

Jen bych chtěl napsat že nemám tady kabelovku ani optiku jen telefonní linku a wifi ,kterých tady je hodně málo. LTE internet tady mám ale ta cena za data

Odpovědi
jáára

Na O2 se vyser, je-li ti život milej.

Na 6 kamer si pořiď optiku aspoň ± 50Mbit souměrnou.
Ano O2 xDSL funguje strašně. Hnus fialovej!

dr.luha

Kyslík by si nechalo připojit jen momentálně zaostalé individuum. Odesílání je také závislé na propustnosti cílového umístění. A bezdrát jde také zrychlit objednáním svižnější varianty.

Hlada

Skutečná rychlost teď měřená pomocí Speedtestu je 18,2/2,5 Mb/s.
VDSL od O2 funguje naprosto spolehlivě, bez jakýchkoli výpadků. Rychlost je závislá na kvalitě vedení od ústředny k účastníkovi. Pokud je v zemi, nehrozí narozdíl od WiFi zavlečení přepětí. Není ani žádné omezení uploadu. Jestli není v místě nic levnějšího, můžu doporučit. Navíc je teď možnost neomezeného volání i na mobily za 300.

Dochy

Hlada: Pokud je v zemi, nehrozí narozdíl od WiFi zavlečení přepětí.
Tak s tímhle moc souhlasit nemůžu. Jakýkoli delší kabel znamená zvýšené riziko. WiFi – je otázka kde má anténu.

Hlada

Beru to ve srovnání s WiFi, kterou má teď. Žasnu, kolik lidí má na okně anténu bez jakékoli ochrany.

Dochy

Záleží kde přesně umístěná. Pokud to je alespoň cca dva metry pod střechou a řekněme do 3 metrů od počítače, neviděl bych žádný smysl k nějaké extra ochraně. Pokud má někdo 20 metrů kabelu a anténu někde na stožáru na střeše, je to něco jiného.

jáára

A jakou ochranu máš na mysli? Bleskojisku nebo co?