Avatar uživatele
krpik

Jaká je opravdová rychlost O2 a jaká je spokojenost?

Zdravím,
Mám doma internet přes wifi a rychlost asi 9,5 – 10 Mbits a stahuji asi 1 Mb/s.Upload je slabý na youtube jsem uploudovat asi 150 – 200 kb/s. Potřebuji rychlejší internet a hlavně upload k vůli kamerám.
Uvažuji o O2. Rychlost na stránkách a cenu bych bral. Na emailu mi někdo z o2 napsal že rychlost je 20 Mb/s a upload 2 Mb/s za nějakou cenou. Jakou máte zkušenost máte s rychlosti internetu ,jakou rychlosti stahujete atd. A jak je to s ulpoadem mam kamery, které chci uplodovat .Jedná kamera má tok ( asi neříkám správně) 200 Kb/s.Takže 6 kamer mi bude posílat data asi 1,2 Mb/s. Bude mi to stačit?
Děkuji za odpověď

Jen bych chtěl napsat že nemám tady kabelovku ani optiku jen telefonní linku a wifi ,kterých tady je hodně málo. LTE internet tady mám ale ta cena za data

Upravil/a: krpik

Zajímavá 0 před 2795 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Na O2 se vyser, je-li ti život milej.

Na 6 kamer si pořiď optiku aspoň ± 50Mbit souměrnou.
Ano O2 xDSL funguje strašně. Hnus fialovej!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dr.luha

Kyslík by si nechalo připojit jen momentálně zaostalé individuum. Odesílání je také závislé na propustnosti cílového umístění. A bezdrát jde také zrychlit objednáním svižnější varianty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Skutečná rychlost teď měřená pomocí Speedtestu je 18,2/2,5 Mb/s.
VDSL od O2 funguje naprosto spolehlivě, bez jakýchkoli výpadků. Rychlost je závislá na kvalitě vedení od ústředny k účastníkovi. Pokud je v zemi, nehrozí narozdíl od WiFi zavlečení přepětí. Není ani žádné omezení uploadu. Jestli není v místě nic levnějšího, můžu doporučit. Navíc je teď možnost neomezeného volání i na mobily za 300.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Hlada: Pokud je v zemi, nehrozí narozdíl od WiFi zavlečení přepětí.
Tak s tímhle moc souhlasit nemůžu. Jakýkoli delší kabel znamená zvýšené riziko. WiFi – je otázka kde má anténu.

před 2795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Beru to ve srovnání s WiFi, kterou má teď. Žasnu, kolik lidí má na okně anténu bez jakékoli ochrany.

před 2795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Záleží kde přesně umístěná. Pokud to je alespoň cca dva metry pod střechou a řekněme do 3 metrů od počítače, neviděl bych žádný smysl k nějaké extra ochraně. Pokud má někdo 20 metrů kabelu a anténu někde na stožáru na střeše, je to něco jiného.

před 2795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

A jakou ochranu máš na mysli? Bleskojisku nebo co?

před 2795 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek