Mika47

Kabelovy internet a wifi router…

Kdyz mam internet od netboxu na stolnim pocitaci pomoci kabelu, da se ten kabel zastrcit do wifi routeru a udelat z toho wifinu? A podle potreby to davat bud do PC nebo do routeru? Nebo jak to funguje? A jak se na routeru wifi zahesluje? A bude to potom zaheslovane i na PC nebo to plati jen pro router? Diky moc…

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=router%20nas­taven%C3%AD

Další odpovědi
anonym

  1. …„da se ten kabel zastrcit do wifi routeru“… – ano dá
  2. ano, pomocí wifi routeru si můžeš vytvořit vlastní wifi
  3. …„podle potreby“… ano, i to lze – ale obvykle taková potřeba nenastane, protože wifi router obvykle současně obsahuje čtyřportový switch – tedy umožňuje i připojení až čtyř zařízení kabelem
  4. …„jak se wifi zahesluje“ – při nastavování wifi si volíš i způsob zabezpečení a pokud si zvolíš připojeí šifrované, nastavuješ i heslo pro připojení zařízení do wifi sítě
  5. …„zaheslovane i na PC“… – pokud PC připojíš kabelem, pak ne; pokud PC připojíš do wifi a ta bude ´zaheslovaná´, pak ano