Kelt

Jaká samohláska má být v tomto slově?

Omlouvám se trochu za vulgaritu, ale je to ty P. čo. Co tam má být?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

í

😁 Ale na Ostravsku i s krátkým, bo krátke zobaky.

Další odpovědi
Mravenec

y

Baník… 😁

cochee

i

Najdeš snad toto slovo ve vyjmenovaných slovech po „p“?
Krátké i Moraváci (a Slováci), dlouhé Čecháci. (Zřejmě ne exaktně geograficky)

paul1

Jiná možnost

Vzpoměl jsem si na jednoho známého v mládí, ten měl originální nadávku: „do šviči pinské“ 🙂

Porkman

i

Pepa25

Zajímavé jsou oblastní rozdíly v používání tohoto slova – viz mapka dole na stránce: https://www.kor­pus.cz/slovo-v-kostce/search/cs/p%C3%A­D%C4%8Da?pos=N&lem­ma=p%C3%AD%C4%8Da

cochee

To nic nemění na tom, že tvrdé y ne :)