Palpatine

Jaká/která psí rasa je nejhloupější?

U psů se spíše hledají nejchytřejší rasy, ale co nejhloupější rasa? Existuje pes, který je tak hloupý, že trénovat ho by bylo velmi obtížné?

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem otázku, který pes z 10 uvedených je nejchytřejš podle psí inteligence. .
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-druh-psa-ma-vysoky-g-kvocient-a-je-povazovany-za-psiho-einsteina-umi-pocitat-rozumi-az-1000-lidskym-slovum#discussion

Podle měření psí inteligence, i když to neznamená, že je pes nejhloupější,, se uvádí několik plemen.

Při výzkumu byla nepřímo l také stanovena „nejhloupější“ skupinu. Do ní patří plemena psů, kterým naučit se nový povel trvalo více než 100 opakování. Poslechli pak v méně než 30 % případů. Zároveň však Coren upozornil, že i u těchto plemen se najdou výjimky. Že pes neposlouchá, navíc nemusí znamenat, že nebude inteligentní.

1. . Afghánský chrt ,,,,,, na 11. místě skončil Ši-tzu

Více se dovíte v odkazu
http://tn.nova­.cz/clanek/psi-podle-inteligence-tato-plemena-patri-k-nejhloupejsim­.html?kapitola=1

Další odpovědi
Kepler

Nevím, nejsem kynolog, ale mně osobně přijde nejblbější Yorkširský terier. I když pidi velikostí, že by ho přepral i nějaký hlodavec, je agresivní a neustále štěká komickým pisklavým hlasem. Nechápu, jak něco takového mohl něco nakřížit a že je přesto poměrně oblíbený. Pokud vím, moc se trénovat nedá.

Anikitos

Ti nejmenší. Taky se hůř trénují.

Psi mi celkově nepříjdou bůhvíjak chytří, pokud už nejsou dobře vytrénovaní/vycho­vaní. Co nepoká+í, to počů+ají, všechno očichávají, neustále štěkají a bezdůvodně vyjí… Nepopírám, že nejsou hezcí – takový retrívr, labrador, bígl, husky,…

P.S. Kočky jsou lepčí!

Mc Merkurion

… psi jsou chytří, není hloupá rasa, jen se holt svojí inteligencí přizpůsobují svým páníčkům, no a proto nejni divu, že narazíme na psa-blbce …

Drap

Každou psí rasu lze k něčemu vycvičit. Neexistují hloupí psi, pouze jejich hloupí majitelé.

Jiří Bohumil

Nejlépe Ti odpověděla anas. K celkovému přehledu od odborníků není co dodat.
Podle mne je to zjednodušeně opravdu tak, že až na výjimky (pudlíci), jsou chytřejší (na výcvik) větší rasy, než menší a přešlechtěné.
Ale i pražský krysařík může být chytrý. Takové máme dva a chytří jsou až, až. Ale že bychom je nějak a k něčemu vycvičili, s tím se nezabýváme.:-)
Jinak máme psů, různých plemen a „neplemen“ celkem 7 a všichni jsou, svým způsobem, inteligentní.
A někteří jsou i schopní (a ochotní) se výcviku věnovat, jiní zase ne. Ale to neznamená, že inteligentní nejsou.
Tobě ale jde asi spíš hlavně o tu schopnost učení. A s tím je to zrovna tak jako u člověka. Může být inteligentní, ale má menší schopnost učení, méně si pamatuje.
A hodně je to v závislosti na chování jeho „páníčka“ a jak se mu věnuje a čemu je on schopen zvíře naučit.
A opět platí, pokud není „páníček“ inteligentní a zvířeti nerozumí a zvířeti se nevěnuje, ničemu dobrému žádné zvíře nenaučí.
A to se netýká jenom psů, ale všech zvířat (a nakonec vlastně i dětí):-))).

ivzez

Jaká?
Přece ta nejhloupější.

aliendrone

Tak naPSÍklad mnozí PSÍslušníci mi přijdou totálně retardovaní, snadno by je v inteligenci překonali i jejich psí pomocníci, ale fakt je, že oproti minulému režimu se situace HODNĚ zlepšila! ;) :D :D

EKSOT123

Psi jsou hloupí skoro všichni. Schválně si zkuste, až půjdete kolem nějaké zahrady se psem, si dát prst před ústa a vyrazit: „Pssst!“, což i každé malé dítě pochopí, že je to výzva, aby bylo potichu. A jaká bude reakce psů?.....

Palpatine

Stejné je to i s lidmi. Jim taky policajt řekne stůj a hádejte jejich reakci. No to byste nevěřil, oni začnou utíkat!

EKSOT123

Jo, za komančů, jako středoškoláci pochybného vzhledu – s dlouhým hárem, jsem takhle s kámošem pospíchal na autobus. Indiánským stylem – chvilku běh, chvilku rychlá chůze. Na náměstí na nás mávl příslušník, chtěl naše legitimace. Kamarád to ale neviděl a zrovna v tom okamžiku přepnul z chůze na běh. No to bylo rodeo!

Palpatine

Anikotos Za to, že psi štěkají spíše můžou lidi. Byli na toto přispůsobení právě lidmi za účelem zastrašování a hlídání. Vytí mají tak nějak v instinktech ale nedělá to každý pes. Je dokonce i rasa , která neštěká. Mimochodem, vědci prokázali, že chytřejší jsou psi oproti kočkám. Jinak kočky mám taky rád.

Anikitos

Máte pravdu. Psi štěkají hl. díky lidem – nejvíc na ně a to hl. kvůli chybné výchově, kdy majitelé své mazlíčky příliš rozmazlují a dovolují jim štěkat na všechny (kolemjdoucí) + jsou lidé, kteří je schválně rozštěkávají… jinak myslím, že většina psů už neplní původní úlohu – hlídání a ochrana. Jsou to spíš jen mazlíčci (někdy otravní).

Sice to může znít, že mám něco proti psům, ale tak to není. Já jen bylím na vesnici a v ulici, kde má každého psa, stačí vyjít ven a hned všichni začnou štěkat, a protože venku stále někdo chodí a psí štěkot je slyšet i doma vevnitř, slyším tohle štěkání a vytí neustále. To nemluvím o výkalech na mém pozemku aj. takových věcech… :D Ale většinu to přikládám lidem než psům samotným..

Tak to budou zase nějací američtí vědci, kdy „jejich studije zjistila …“ Já četl taky obdobou studii, kde se zase vysvětlovalo, že jsou chytřejší kočky.
Mno nevím, možná záleží na rase; ale zase když se psi dokážou vycvičit, tak možná budou chytřejší. ;)