annas

Který druh psa má vysoký „g“ kvocient a je považovaný za „psího Einsteina“? Umí počítat, rozumí až 1000 lidským slovům.

Vědci zkoumali psí inteligenci a přirovnávají ji k inteligenci 3letého dítěte. Jeden z uvedených psů se dostal až na hranicí psích možností chápat lidskou řeč – 1000 slov, i když průměr je 200 slov.

A. Jde o plemeno

  1. Border kolie; 2. Pudla; 3. Německého ovčáka; 4. Zlatého retrívra.; 5. Dobrmana;
  2. Šeltie; 7. Labradorského retrívra; 8. Papillona; 9. Rotvajlera; 10. Australského honáckého psa.

Podle článku Kláry Kubíčkové ve Víkendu, příloze MF Dnes

B. Rudyard Kipling „Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.!" Je to tak?
--

Nejlepší odpověď
Drap

Obecně se považují za nejvíce inteligentní plemeno Border kolie. dříve se uvádělo, že to jsou pudli. Všichni to známe z drezúry psů,. V cirkusech se převážně pudli používají. Jsou malí, moc toho nesní, inteligentní, a dobře se cvičí. Nelze však brát tyto závěry příliš vážně. U každého jedince stejně jako u lidí je to jinak. I u stejného plemene, dokonce sourozenci mají částečně odlišné vlastnosti, jinak se cvičí a jinak se učí.
Zřejmě nebyli do výzkumu zahrnuti, ale občas jsou velmi inteligentní a velmi učenliví různí kříženci, převážně menšího vzrůstu.
Někteří pejsci dokáží zvládnout spoustu povelů a reagovat na velké množství slov.
Kipling měl určitě pravdu. Pokud si pořídíme štěně , věnujeme se mu a dáváme mu vše co potřebuje a pokud ho bereme jako kamaráda a společníka, tak nám to štěstí vrací po kouskách celý život.

Další odpovědi
zjentek

B. Stesti se koupit da. Vzdyt chodime do prace, abychom byli zdravi a stastni… nebo jsme zdravi a stastni, abychom zitra (v pondeli) mohli do prace… ted jsem se v tom zamotal, prominte…

briketka10

Je to Border kolie. Je schopna naučit se povely a provádět spoustu
cviků, které s ní nacvičuje její pán k dokonalosti až k výherním místům :)

ZROZENI K TANCI – Dog Dancing sport
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DUfE2TegOXw

Kepler

Domnívám se, že 1. je správně. Jedna od vedle se se mnou vůbec nechtěla bavit. Co si sakra myslí?

led

Autorka Kubičková píše o čistom plemeni, ale zabúda, že rovnako ako u ľudí, aj medzi psami je veľmi veľa inteligentných miešancov. „Stop rasizmu aj pre zvery“ by malo byť mottom aj v ľudskom pohľade do živočíšnej ríši. Priznajte inteligenciu aj bastardom a miešancom!

Nie, vážený B. Rudyard Kipling, šťastie sa nedá kúpiť, kúpite len fyzické telo, u šteňaťa kúpite jeho závislosť, lásku, pretože inú možnosť nemá.
Ale to samotné šťastie spočíva v rozpoznaní šťastia od nešťastia a schopnosti sa o svoje šťastie deliť s nešťastnými. Rovnako ako váš Mauglí našiel šťastie v priateľoch z džungle, kým nepocítil lásku dievčaťa, radosť i smutok nájdenej matky a napriek strachu dediny, vrátil sa k ľuďom s vedomím nového šťastného života

ivzez

Také bych řekla, že border kolie.

Mc Merkurion

… každej, to jen my si myslíme, že nám nerozumí a snažíme se je vycvičit, přitom oni maj svůj rozum a moc dobře chápou a rozumí tomu, co po nich chceme >>> jen nemaj většinou náladu a chuť nás poslouchat, tak raději dělaj „blbý“ …

mzm

Podle mě nejinteligentnější budou voříšci. Přece jenom udržování rasy vede k degeneraci, což na inteligenci rozhodně nepřidá.

Brozma

No, z výběru uvedeného v otázce bych také zvolil Border Kolii, protože jsem na gymplu chodil s jením nevidomým spolužákem, který měl Border Kolii jako vodícího psa, a někdy měl dojem, že ten pes má snad vlastní hlavu

I když Border Kolie není jediné „chytré“ plemeno. Další „chytré“ plemeno, které silně v inteligenci Border Kolii konkuruje, je Sibiřský Husky. Ten prý dokáže napodobovat slova která slyší jako papoušek a někdy si dokáže otevřít dveře (pokud nejsou zamknuté nebo jinak jištěné). Počítat sice neumí, ale příkazy se rychle naučí a dlouho si je pamatuje. Dokonce umí nejlépe poznat podle výrazů z obličeje naše pocity. (např. když na něj koukáme s naštvaným výrazem, tuší, že něco provedl a cítí se provinile) Tuhle schopnost má každý pes, ale některým plemenům to jde hůř, a některým lépe.

NeNonym

PROBOHA!!! Co je „g“ kvocient…?

Co je, ksakru, ten „g“ kvocient…??

Tvrdí se o mně, že mám (prý…!) velice vysoký IQ, ale na tohle fakt nemám…

Ufff…

Ještě bych tak znal A/G kvocient, což je zkratka množstevního poměru albuminu ke globulinům v lidské plasmě, ale „G“ kvocient???

Ufff…! Ufff…!!!

Já...

Hmmm, tak to by mne taky fakt zajímalo, co je to ten „G“ KVOCIENT…

😉

annas

Uživatelé NeNonym a Já…

Když nevím, co je „g“ kvocient, tak neodpovídám, nebo se zeptám v diskuzi..

Pokud někdo narazí na otázku, takže doplňuji, co je „g“ kvocient.

"Hoci odvtedy bolo vyvinuté na týchto základoch veľké množstvo rôznych testov snažiacich sa zmerať inteligenciu, do dnešnej doby je definícia inteligencie v podstate nejednoznačná.

Ch. Spearman sa síce pokúsil vyčleniť všeobecný faktor inteligencie, ktorý je nazývaný g-faktorom (g = general, tj. Anglicky obyčajný), čiže všeobecnú rozumovou schopnosťou.
ttps://www.men­tem.sk/blog/in­teligencie/

Měří se i psí kvocient.

zvonisek

Ano,ale značí se to Q.

annas

zvonisek,
Mohla byste prosím vložit odkaz? Tehdy jsem čerpala z z tisku , takže by mě zajímal jiný zdroj.

Děkuji.

Našla jsem i encefalizační kvocient. – EG – poměr velikosti mozku a celkové hmotnosti.

ale jinak obecně jde o g faktor =nebo obecný inteligenční faktor.

mzm

Voříšci – všechno ostatní jsou šlechtěné rasy. Jak je něco šlechtěného, tak to degeneruje, včetně inteligence.

Není udržování „ras“ rasizmus?

annas

Měl jste vybrat jednoho psa uvedených.

Ale reagoval jste, takže vám bod dám.

Mc Merkurion

… něco na tom bude …

annas

Kdysi se to tvrdilo, ale ne vždy se to povede. Je to jako u lidí.

Jenže by se z pejsků neměly dělat „cvičrené opice“.

Mc Merkurion

… to vo těch opicích jsou „moje slova“, jak se říká, naprostý souhlas …

zjentek

Ann, v nabídce vám chybí jorksir, takže já kdybych odpovídal, tak bych toho Ejnstejna nemoh označit, zkrátka bych v odpovědi lhal a ti vědci fanynku neviděli, já ji nikomu nepučoval, takže ty studie- prosím s rezervou! ;)

annas

zjentek,

já to nevymyslela, ani všechny druhy pejsků neznám, ale holt vaše Fanynka nepatří mezi Eisteiny. -))

Máte ji rád, takže to stačí.