NikkiD

Jak ptáci zjistí, že je u nás v půlce února teplo, a že se mohou vrátit?

Nejlepší odpověď
beer

Je to zapříčiněno změnami klimatu (je tepleji), a tyto změny ovlivňují načasování ptačí migrace.
Více zde http://www.mos-cso.cz/cz/vyz­kum/proc-se-brehousi-vraci-drive-na-sva-hnizdiste_
Doplňuji:
Neřídí se už dávno jen délkou dne, ale i počasím.

Další odpovědi
mosoj

Ptáci se vrací ± vždy stejně. Řídí se délkou dne !!
Jenom když je zima tak se moc neukazují a zůstávají zašití někde, kde je tepleji.
Doplňuji:
Na Hromnice si musí skřivan vrznout i kdyby měl zmrznout.

Drap

Mají přirozené instinkty a těmi se řídí.

led

sledujú správy o počasí a riadia sa svojim inštinktom.

PS. naozaj zaujímavé, ža napriek označeniu najlepšej odpovede (tým uzavretiu odpovedí) a čase vloženia otázky je možné stále na otázku odpovedať aj po 884 dňoch

anonym

… a přitom ji nominovaly i odpovedi.cz