john 007

Kolik musí vážit ježek aby přežil zimu?

Mám jich několik na zahradě a jsou nějací malý.

Odpovědi
marci1

Po dosažení váhy mezi 600 a 700 g již dokáže ježek přežít zimu. 🙂

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=1120

anonym

500 g stačí bohatě. Spíše než ježek jsou na tom špatně všichni lidé, kteřížto na něj sáhnou. Většího nosiče parazitů snad ani neznám – již jen proto bych ježka maximálně předal na nějakou stanici. Vyčistit ho stojí x hodin práce a několik tisíc korun! (Ručně musíte odblešit, odstranit klíšťata atd. – pak červy atd.) Ježek má 2 přirozené nepřátele a je tedy jen dobře, že jej reguluje alespoň to počasí. Vždyť to ví snad každý se základní školou – žádný druh se nesmí přemnožit – jinak bude trpět jiný…
Doplňuji:
Bez odstranění parazitů zaprvé přenáší nemoci a navíc na ně pak sám dojede.. (Čímž ztratí smysl jej krmit.) Starat se o ježka je stejně náročné, jako se starat o ptáka – málo kdy jsou mláďata skutečně odložená a matky to umí daleko lépe než lidé.

jarod72pm

Ježek usíná už začátkem listopadu(většinou i dřív) a ideálně s váhou 700g. Pokud najdete malého ježka během listopadu co má kolem 200g tak jeho máma už dávno spí ale on ještě nemá nafutrováno a určitě zimu nepřežije , proto se malí ježci předávají do záchraných stanic atd kde se o ně postarají a v dubnu vypustí ven. Co se týče parazitů , tak na veterině dostane jednu injekci která ho zbaví komplet vnitřních a venkovních parazitů , pak lze ježka mít doma a vykrmit ho na jaro, moc spát nebude protože nemá potřebné zásoby na zimní spánek.(teda spát bude pokud bude nakrmený ale v noci umí dělat čurbes 🙂 )