Adam2

Proč obojživelníci jsou citlivý obzvlášť vody znečištění na?

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž jejich kůže je vysoce propustná a má spoustu důležitých funkcí (dýchání, výměna vody, mazové či jedové žlázy, atd.)
Doplňuji:
Drap: i to se dá říct, ale ani jikry některých ryb přece nemají žádný ochranný obal. To co uvádíš platí především pro emrya. Obojživelníci však mají kolem vajíček (embryí) ochranný sliz – neznáš?? ))

Zdroj: Stodium

Další odpovědi
Drap

Hlavně pro to, že jejich vajíčka nemají ochraný obal a musejí být kladeny většinou do vody a celý vývojový proces obojživelníků probíhá ve vodě.

elektrikář

U obojživelníků probíhá oplodnění vajíček ve vodě. Pulci v prvním stádiu dýchají žábrami.jejich kůže je vlastně částečně dýchací orgán.