Complex

Jaká/která profese je nejzajímavější?

Jaká profese je nejzajímavější? Spíš která.

Odpovědi
Kepler

Těžko vybírat. Napadá mě sommeliér, vrchní sládek, lékárník hledající nové bylinné likéry, výrobce bourbonu nebo whisky, vinař, nebo politik, který to všechno zdaní.

Rokio

např. ochutnávač zmrzliny, beta-tester (osoba testující PC hry, které ještě nevyšly), správce ostrova

ivzez

Přece ta nejzajímavější.

Až se zeptáte »Která«, dozvíte se i to,
nač se (zatím) neumíte zeptat.

Kryšpín

Politikem v české kotlině, každý do všeho kecá, rozhoduje, ale nenese žádnou zodpovědnost

zjentek

Myslím astronaut.

anonym

Nejzajímavější jsou jistě objevitelské profese. Ty které nejsou jen o opakování naučených postupů ale o objevování něčeho nového neznámého. A čím větší záhada se na dosah skrývá tím zajímavější profese 🙂 Za mne bych tedy určitě
vyzvednul teoretické fyziky, astronomy, inženýři konstruující autonomní kosmické sondy nebo třeba i autonomní ponorky která provádí zdánlivě nudná mapování podmořského dna, zkrátka cokoliv co potenciálně přináší objev něčeho nového a zajímavého.