ANGET

Jakou práci by jste dělali ???

Kdyby byl jednotný plat za jakoukoli práci. Např. 20.000,–Kč za jakoukoli práci, prostě aby pracoval kdokoli, kdekoli pro kohokoli každý by tzv. „bral“ 20 000,–Kč. Vždy a za všech okolností…

Jakou práci by jste chtěl(a) dělat ???

Odpovídejte konkrétně, tedy název oné práce

Neodpovídejte typem odpovědí : takovou abych se nenadřel(a) a pod. … to by jen svědčilo o Vašem IQ … otázka je jasná a je jasná i požadovaná odpověď …

Nejlepší odpověď
anonym

Tu pro mne nejzábavnější (nejzajímavější) a nebo tu pro mne nejsnazší – za ´daný prachy´ ideálně žádnou…
😁
Lehce nechápu smysl takového vyzvídání…
😛

Další odpovědi
petra15

Ty myslís jako to bylo za komunistu, ze kazdy mel 2500,–Kcs a vsichni se jen prali o korýtka ? Aby mohli hlavne sedet v kancelári a nic nedelat ?

Drap

Dělal bych hrobníka na ústředním hřbitově

HOLAS

já bych chtěl dělat to co dělám, čili opravuju mobily :)

anonym

Byl jsem chovatel zvířat (králíci, slepice, kachny husy, krůty) čili rád bych se tomu věnoval naplno.

Kelt

Topiče v letním kině nebo svačináře v hladomorně. A možná obojí, to bych stíhal.

anonym

pro petra15
Tak nevím jestli měl každý za komunistů 2500, ale my co jsme dělali ve fabrikách na směny, tak jsme měli peníze za 1 kus (obrobený, udělaný), ženské v textilkách měly peníze za 1 utkaný metr.Takže někdo měl 3000 a někdo 1500.
Zrovna tak v kravínech (sestra tam pracovala, takže také vím kolik tam měly).Záleželo na počtu nadojených litrů a KVALITĚ MLÉKA.Takže v létě, když vyháněly na pastvu měly i 4000, zato v zimě, když se krmilo siláží, tak ztěžka 2000.Traktoristi naháněli výplatu počtem hodin, takže opět…v létě až 4000 v zimě 2000.
Asi jsi pracovala v kanceláři, že nevíš jaké platy měli dělníci.

anonym

Máš – do značné míry, pravdu – pokud jde o úkolovou mzdu…
Vůbec nemáš pravdu, pokud by šlo o mzdu časovou.
😉
Já byl „za komunistů“ nějakou dobu taky „dělník“, taky na směny, protože jsem ale neměl jednotvárnou práci, byl jsem hodnocen „za hodinu“ – za hodinu flákání úplně stejně, jako za hodinu dřiny.
Pokud šlo o nikoli dělnické profese, byly takřka všechny hodnoceny úplně stejně. A výše ´pohyblivé složky´ závisela více na osobním vztahu s vedoucím (případně jeho vedoucím, známým, funkcionářem ROH, KSČ…), než na čemkoli jiném.
😉

anonym

pro mowla
A ty si myslíš, že v dnešní době je to jiné.Dneska také všechno závisí na vztahu vedoucí (mistr) a člověk ať už v úkole nebo v hodinovce.Kdo se umí vetřít do přízně vedoucího, tak je na tom finančně lépe než ten dělá a občas kritizuje vedení.
Takže v mzdovém ohodnocení se proti socialimu NIC NEZMĚNILO.
Po revoluci nám říkali, kdo bude lépe dělat více si vydělá.VŮBEC TO NENÍ PRAVDA.V několika firmách jsem se snažil udělat víc než ostatní, ALE NAKONEC ZPŘÍSNILI NORMY a já to odskákal, protože jsem VŠEM zkazil normu a oni museli více dělat.

petra15

Tak predevsím milý lahny – Princess se nenapadává nejakými urázkami, ze jako snad „pracovala“…tak to bych já v zádném prípade nedelala – a jsem na to zdrave pysná 🙂xDDD

anonym

Tak nevím kdo je -Princess-, protože já odpovídal na – petra15 – a nejvíce mně rozčiluje, když každý hází všechny do jednoho pytle.ONI MUSELI DO PRŮVODU, ONI MUSELI VYVĚŠOVAT FÁBORKY DO OKEN, ONI MĚLI VŠICHNI 2500 Kčs.
V celé republice NEBYL STEJNÝ socialismus, na vesnici to bývalo úplně jinak než ve městech a zrovna tak dělníci měli jiná mzdová kriteria, než lidi v kancelářích (tedy myslím tím hodinové mzdy).
Ono hodinnáři (teda lidi v hodinové mzdě) se NENADŘELI V PRÁCI a měli více volného času než lidi v úkole.Směnoval jsem, takže viděl kolik lidí z kanceláří dopoledne stávalo fronty na nedostatkové zboží a nebo dělalo jiné věci než měli v popisu práce.

petra15

Aristokracie má jinou práci:-)xD