lukas575

Jaká je teplota brzdových třmenů?

Jaká je teplota brzdových třmenů při klidné jízdě. NE BRZDA PLYN!

Odpovědi
Mp2

Z mojí zkušenosti:
Pokud bys vyjel na 5ti kilometrovou trasu z vesnice.do vesnice do servisu na přezutí… a po prvním kilometru bys brzdil 20 metrů z kopce a v závěru trasy 20metrů na rovince.....
A po 10minutách by ses dotkl brzdového kotouče… Šeredně by si se spálil. :)

Kryšpín

Když se nebrzdí tak u kotoučů třeba 0, ale odhadem 300–400 stupňů a u závoďáků jednou tolik, u třemnů daleko méně

Edison

U keramických systémů bych klidně předpokládal přes 800 st.C. Do tý teploty ty brzdy naopak prakticky nefungujou…

Hlada

Při klidné jízdě mají třmeny prakticky teplotu okolí. Teplo vzniklé při mírném brzdění se do třemenu dostane minimálně a další jízdou se ochladí. Destičky mají se třmenem velmi malou stykovou plochu. Ani při silném brzdění se nemůže píst zahřát nad 200°C, protože by se začala vařit kapalina. Nejpoužívanější DOT 4 má suchý bod varu 269°C, mokrý 170°C.