ten který je

Jaká je nyní situace na polsko – běloruské hranici?

Pokouší se imigranti z islámských zemí stále překonat hranici do Polska?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě, ale už daleko v menším rozsahu, protože Lukašenko zpřísnil vízovou politiku vůči Blízkému východu, takže už např, z Bagdátu nelétají velké skupiny „turistů“. Jak to fungovalo popisuje odkaz (přímo od běloruského zdroje, z prosince 2021):

Zdroj: https://novay­agazeta-ru.translate.go­og/articles/2021/12­/06/ranshe-granitsa-byla-dyriavaia-ee-s-vesny-tolpami-perekhodili?_x_tr_sl=­ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=­cs&_x_tr_pto=wapp

Další odpovědi
marci1

V letošním roce došlo již k 1090 nelegálním pokusům přechodu přes hranice. Loni jich bylo 39,7 tisíce. V 12/2021: 1,7 tis, v 11/21:8,9 tis., 10/21: 17,5 tis., 9/21: 7,7 tis. a v 8/21: 3,5 tis.
Od 1. prosince do 1. března 2022 je zakázán pobyt v oblasti u hranic s Běloruskem , ze které mj. obyvatelé nebo místní podnikatelé. Zahrnuje 115 měst Podlaského vojvodství a 68 měst Lubelského vojvodství. Byl zaveden ihned po skončení výjimečného stavu v této oblasti, který omezil přítomnost novinářů, lékařů a aktivistů v humanitárních skupinách v pohraničí.
V současnosti bude velitel Pohraniční stráže rozhodovat o tom, kteří novináři mohou v pohraničí zůstat.
Bezpečnost a těsnost hranice s Běloruskem má zlepšit trvalá bariéra přes pět metrů. V pátek začala montáž prvních pilířů, které tvoří konstrukci této stavby. (Článek z 5.2.2022) 🙂
https://tvn24­.pl/polska/kry­zys-na-granicy-polski-z-bialorusia-straz-graniczna-o-bialoruskich-prowokacjach-bylo-slychac-strzaly-5586712

GM

Zrovna jsem se chtěla zeptat na totéž. Média mlčí.

zjentek

Teď máme UKRAJINU, čili kovid nebo nějaký běženci nikoho nezajímají, proto jsou teď na odstavný koleji a vyčkavají na svou mediální příležitost. Málo platné, dějiny se píší manipulací. Vivat vládám, podnikatelům, inteligenci. 3× VIVAT!

_Bůh_

Úkol zněl jasně