plebs

Dodržuje Polsko a Litva listinu základních práv Evropské unie, či nikoliv?

Bez ohledu na diktátora Lukašenka a jeho akce ovšem jak Bělorusko Polsko i Litva porušují lidská práva.
Základní lidská práva se zaručují všem bez rozdílu národního původu i majetku či jiného postavení. Nikdo nesmí být podroben ponižujícímu zacházení.
Zajistit Afgáncům potraviny na dobu než se vyřeší jejich další osud neb je dopravit do Německa kde jsou vítáni a nikoliv je vracet do Běloruska neb je ponižujícím způsobem ponechávat na hranicích.
Co na to neziskovky, aktivisté evro poslanci, dlouhá léta v Afganistánu rejžovali Angličané, válčili Sověti a i nyní obranný pakt NATO není zájem slušně pomoci prchajícím chuďasum.

Odpovědi
Pepa25

Není důvod se domnívat, že nedodržuje.
Doplnění otázky je blábol, Litva brání své hranice (i hranice EU), jak to tam vypadá je popsáno např. tady: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-svet/litva-belorusko-migranti-pohranicni-straz_2108172­227_onz
Mimochodem Maďarsko v r. 2015 naše vláda podporovala. Proč nyní mlčí?

JežíšKristus

Lidská práva nedodržuje celá řada signatářů Evropské úmluvy o ochraně lidských práv, a to včetně České republiky (viz rozsudky ESLP týkající se Romů v ČR). Polsko a Litva tak netvoří žádnou výjimku.
Nadále tak bude pokračovat situace, kdy si lidé budou tlouci na čelo, proč Německo přijímá azylanty. A Německo bude i nadále nejsilnější ekonomikou Evropy. Němci vědí, proč dělají, co dělají, u nás je holt mentalita ještě někde ve třešních, proto volíme třešně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Pepa25 na hranici Litvy ani na hranici EU nekončí lidská práva a že obranný pakt NATO vycouval z Afganistánu a moc převzal Taliban jsme jako EU odpovědni za útěk některých uprchlíků a bylo by vhodné jim pomoci a nikoliv je vracet do polokomunistického Běloruska.