kurec

Jaká je max. povolená rychlost pro vlaky ve městech, např. Ostrava, Brno?

Odpovědi
Edison

Záleží výhradně na trati. Není určeno implicitně, jak se jezdí v obci.

Mp2

My ksme maly městečko (2000obyvatel) a pendolina normálně projižději mezi Pardubice a a Prahou 160kmh.

Před 12 lety tu pendolino na nástupišti druhym vagonem urvalo ruku i s kabátem důchodci a přišlo se na to az v Parfubicích (25km)… To musel bejt hnusnej pohled.

Každopádně ty vlaky už z dálky dlouze troubí a nikdo pod ně nepadá ani neskáče

Takže asi nebude určená maximalni rychlost, jen bude na nejakem useku trati maximálka…
Ale ve většich medtech adi vlaky zpomalí, tam je riziko pádu nebo skoku do kolejí trošku větší