annas

Jaká je historie karnevalů? Jak vzniklo toto slovo?

V které době se karnevaly slaví? Znáte některé město, které se svými karnevaly proslavilo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Karneval neboli masopust (v původním slova smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „zvedat maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu. Někdy to jsou poslední dny před koncem karnevalu, kdy lidé organizují různé hlučné výstupy, zábavy a parády. Lidově též fašank.......

V současném slova smyslu jde o taneční zábavy, hýření, lidové zábavy v maskách, maškarní bály.

Nejznámějším karnevalem ve světě je karneval v Rio de Janeiro a je následován Santa Cruz de Tenerife

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­neval

Další odpovědi
vagra

Etymologie slova karneval není úplně jasná. Jedna z hypotéz předpokládá jeho vznik z výrazu “carmen levare”, což znamená splnění církevního přikázání tím, že po Popeleční středě nebudeme požívat maso.
Tuto hypotézu obhajuje též francouzský název „caramantran“ (caréme entrant). „zvedat maso“

Karneval byl odedávna spjat s různými slavnostmi a rituály. Ve starém Řecku a Římě se konaly tzv. bakchanálie k poctě boha vína a úrody Dionýsa (Bakcha). Postupně začala do formy tradičních lidových oslav zasahovat církev, jež měla stále větší vliv, a tímto způsobem si zachovala kontrolu nad všemi lidskými činnostmi.
Karneval je již od svého vzniku rozporuplnou záležitostí. Představuje vlnu všech materiálních rozkoší, uskutečněných díky záměně hierarchie a použití masek. Chudí lidé se na těchto pár dní v roce vždy těšili, neboť jim poskytly částečné zapomnění na neustálá příkoří.
Nejznámější karneval je ten v Rio de Janeiro
V Itálii jsou známy karnevaly ve Viareggio poblíž Florencie a např.v Benátkách a jiných městech ve světě.

Zdroj: upraveno z-http://italia­.wz.cz/realie­.php- a jiných