annas

Co jsou to bakchanálie a kde vznikly?

Jaký je původ pojmenování?
Doplňuji:
Řecký Dionýsos – bůh vína a nespoutaného veselí. Původně byl i bohem úrody a plodnosti.

Bakchos – římská podoba řeckého boha vína a mystického nadšení Dionýsa. Často byl znázorňován ozdobený vinnou révou v doprovodu svých kněžek – bakchantek.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je to antická slavnost k poctě boha vína a úrody

K oslavě prvních ochutnávek vína se ve Francii pořádá řada festivalů, banketů a různých soutěží. Dokonce vzniklo i několik vinných bratrstev s kuriózními jmény jako “Vyschlá hrdla”, přátele Brouilly, Rozkvetlý hrozen, či dvě „sesterstva“ známá jako „Slečny z Chiroubles“ a „Tarandouille v Tarare“. U všech těchto svátků
najdete tři charakteristické prvky: zpěv, tanec
a divadlo. Tím se tyto slavnosti zařazují do dlouhé tradice vinných slavností sahajících až do starého
Řecka, kde souvisely s oslavou orgiastického boha vína – Dionýsa Bakcha.Od toho zřejmě je název

a nebo se tak označuje nevázané hýření

Další odpovědi
anonym

http://www.slovnik-cizich-slov.net/bakcha­nalie-bakchanale/

Prostě – pořádnej mejdan.

vagra

Jen doplním zajímavost,že těmto orgiím-bakchanáliím, v Athénách říkali také – velké dionýsie.
Původ už byl vysvětlen.