Ametyst

Jaká je dnes v naší zemi potrava chudých?

Dříve to bývaly brambory a chleba. Dnes to podle ceny nevypadá.

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne, ne, dávno ne. 🙂

Protože dnešní chudí nic neumí, většinou – jinak by – většinou – nebyli chudí. Takže, kupují polotovary a hotová jídla v supermarketech. Levné „jogurty“, „puddingy“, nejlevnější chleba a rohlíky. Když už něco klohní, tak ale z „kuřecího“, šestitýdenního, šedivce.

Podle toho to, taky, vypadá. Ve všem je tuna konservantů, soli, cukrů, zvýrazňovačů chuti. Jim je to jedno, jejich logika je, hlavně, ať je toho hodně, a ať je to levné!

Stačí se podívat na Mimibazar.

Další odpovědi
Pepa25

Na domácích bramborech a mléku jsem vyrostl, ale to už by dnes nikdo nejedl. Dnešní potrava chudých je ta šmakuláda, co mají zrovna v akci v Lidlu …

df

Tak třeba rohlík?

Brambory kupuju za 10 Kč/kg v českém obchodě. Za kolik bys je chtěla? Za korunu?

zjentek

Jsem přesvědčen, že například Pepa pětadváca zde mele hovna. Domácí brambory a mléko z vlastní kravky je potrava hrdých, nikoli chudých. Platí ZEJMÉNA DNES a dříve vždy také platilo. Potrava chudáků je potrava z řetězců, na př. mizerné jablko za 29.90 až 89.90 za kilo a tak podobně. K podobnému nákupu bych se já osobně NIKDY V ŽIVOTĚ nesnížil. Vy ostatní ovšem dělejte co umíte nejlépe 🤷‍♂️

Někde jsem slyšel názor, že klasický plebs z klasického bytu (panelák) tyhle možnosti nemá. Prý prostě nemá. Tak k tomu mám jen jedno slovo- NESMYSL. A pak druhé slovo- LENOST. Protože chci-li, dostatek místa k pěstování najdu jak na balkóně, v okolí bytu či na střeše, tak i v bytě samotném. A jsem-li líný nebo prostě jen nechápu postupy, stačí se jen zaměřit na naše šikmooké české spoluobčany, jak jdou na věc oni, pozorovat jejich přístup a hned mám jasno!

Je mi líto naspat to takto narovinu Ametystíku, ovšem jeko potrava chudých se jeví veškerá potrava zakoupená v klasických řetězcích ČRdele 🤷‍♂️

marci1

Brzy nás budou živit lesy a luka svými kořínky, bylinkami, houbami, lesními plody! 🙂

Jiří Bohumil

Potrava „chudých-nepřízpůsobivých“ dnes? Chlast, kafe a cigareta. 🙂
Ale co se týká těch opravdu chudých (třeba důchodci s malým důchodem), tak před rokem 89, pro důchodce, to bylo rybí filé a koňský točený salám, případně bůček a koňské maso z výseku.
No a dnes spíše zase vepřové (v akci), játra a vnitřnosti a kuře.

da ny

Co poskytne potravinová banka a na co mají.
"Naši klienti jsou většinou chudí lidé se špatnými stravovacími návyky. Jsou zvyklí jíst pečivo, konzervy, uzeniny a instantní polévky. Čerstvé ovoce, zeleninu a maso si nemohou dovolit, takže s těmito potravinami ani neumí zacházet. Špatné stravování má pak vliv na jejich život, zdraví, děti.“

„Chudí holdují nezdravému jídlu a neumějí vařit. Potravinová banka je to začne učit“
https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/chudi-jedi-nezdrave-potravinova-banka-otevre-kuchyn-kde-je-b/r~75cdb79c2­f8a11e9aaa70cc47ab5f1­22/
Chudí lidé nemají peníze na zdravé potraviny.
Budou vařit hutné polévky (kotel), zelenina, brambory, obilné kaše (ve vodě), luštěniny (ty se navaří). Na maso asi nedosáhnou a výrobní salám je levný. Chléb do 50 Kč. Těstoviny (12 – 14 Kč, žádní Itálie nebo semolina). Řepu, prostě, co seženou levně.

paul1

Ptali se ženy, která jela po zábradlí, co dělá. Ona: "Nemám navařeno, tak mu ohřívám večeři. 🙂

aevul

Chleba kupuju skoro výhradně v nejlepší pekárně v Praze, za 108 Kč malý bochník (dohledáno v elektronickém bankovnictví, jinak s těmi platbami kartou jsem ztratil přehled o cenách). Jestli je to potrvaa chudých, to netuším.

cappuccino

Rekla bych, ze potrava chudych jsou cinske polevky.

Darcy

kus kus. Prakticky ideální potravina i do krytu. Zaliješ ani ne vroucí vodou, k dochucení stačí fakt málo a jíst se dá i samotný, ne právě vždy s tuňákem, lososem atd. Cena kus-kusu je minimální, variabilnost potraviny 100%. Dostupnost vysoká.

da ny

Zjentku, ty jsi číslo!!! :)
Balkon nemám. Kolem domu samý beton, na mini dvorku je dětské hřiště. A pro 200 – 300 rodin, nelenivých nájemníků i majitelů bytů by nemohl pokrýt poptávku. Jabloň tam zasadit nemohu.
Střecha je šikmá a bez přístupu. Zamčená. Chodba musí být přístupná, bez překážek = napařili by mi pokutu.
V zahrádkářských koloniích, často sklízejí úrodu cizí návštěvníci. Ani neslezou ze stromu, když tam pachtitel zavítá. Já krást neumím ;D
Chatu, polnosti, lesy jsem nezdědila. Dům se zahradou také ne, ani nepostavila (to chudí nedělají).
STEHNĚ jako ZDEJŠÍ milionáři nakupuji „v klasických řetězcích ČRdele .“
V obýváku, ani v ložničce brambory pěstovat nebudu a krávu nepodojím ;D ;D ;D

zjentek

Df, rohlík že je levný jO? Tywole ty asi dobře nechápeš…

df

Teď mi podsouváš něco, co jsem neřekl. Ty nemáš na rohlík?

zjentek

Mám. Rohlíky kupuji k večeru, když jdou u pekaře na 50 haléřů, je to fér (rozumná) cena pro českého spotřebitele.
Ovšem neříkám že 10 eurocentů za rohlík je špatná cena pro spotřebitele z Evropy více na západ, při jejich plkatech. To neříkám 🤷‍♂️

Filip84

Pepa: Lidl je ještě OK, protože Lidl prodává téměř to samé u nás, v Irsku, UK, nebo kdekoli jinde. Výjimky jsou – tzv. lokální produkty, ty mohou být různé, někdy hrůzné, ale obecně je kvalita levných jídel v Lidlu lepší.

To si zajdi na „utopence“ (nebo „buřty“ v nálevu) v Kauflandu. Nebo kdekoli jinde na „vepřovou“ konservu. Utopence z drůbežího separátu, vepřových kůží, barviv, antioxidantů, zvýrazňovačů chuti, strouhanky a mouky. Vepřová konserva má tak 10 – 20% vepřového masa, a to včetně kůží a „strojně odděleného masa“, tedy kostí. Zbytek je tuk, mouka, a podobné věci. Proti tomu je žrádlo pro psy a kočky královská krmě!

zjentek

Lidl + Kaufland jsou obchodní značky spol. Schwarz- Gruppe podnikavce Dietera Schwarze. Dobré chutnání 🤷‍♂️

Je to takto: Lidstvo VŽDY (známe z historie a v budoucnu se bude donekonečna opakovat) dojde do bodu, kdy chtě nechtě MUSÍ povstat a některé jednotlivce jednoduše nelidsky fyzicky potrestat, aby na této planetě mohlo nadále ZDRAVĚ žít. A nepomohou klece na lidi, ani jiné systému. Nezabrání tomu nic. Jediné schůdná cesta se nalézá v odříkání- zbavení se vlastní, osobní nenažranosti v sobě 🤷‍♂️

Pepa25

Filip84: prozradím vám sladké tajemství: Kaufland a Lidl mají stejného majitele a stejné dodavatele především z Polska a Německa, jen Lidl má lepší marketing, protože začal později a tak se mu výrazně daří.