Avatar uživatele
Ametyst

Jaká je dnes v naší zemi potrava chudých?

Dříve to bývaly brambory a chleba. Dnes to podle ceny nevypadá.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, da ny před 596 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Ne, ne, dávno ne. 🙂

Protože dnešní chudí nic neumí, většinou – jinak by – většinou – nebyli chudí. Takže, kupují polotovary a hotová jídla v supermarketech. Levné „jogurty“, „puddingy“, nejlevnější chleba a rohlíky. Když už něco klohní, tak ale z „kuřecího“, šestitýdenního, šedivce.

Podle toho to, taky, vypadá. Ve všem je tuna konservantů, soli, cukrů, zvýrazňovačů chuti. Jim je to jedno, jejich logika je, hlavně, ať je toho hodně, a ať je to levné!

Stačí se podívat na Mimibazar.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Na domácích bramborech a mléku jsem vyrostl, ale to už by dnes nikdo nejedl. Dnešní potrava chudých je ta šmakuláda, co mají zrovna v akci v Lidlu …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Tak třeba rohlík?

Brambory kupuju za 10 Kč/kg v českém obchodě. Za kolik bys je chtěla? Za korunu?

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jsem přesvědčen, že například Pepa pětadváca zde mele hovna. Domácí brambory a mléko z vlastní kravky je potrava hrdých, nikoli chudých. Platí ZEJMÉNA DNES a dříve vždy také platilo. Potrava chudáků je potrava z řetězců, na př. mizerné jablko za 29.90 až 89.90 za kilo a tak podobně. K podobnému nákupu bych se já osobně NIKDY V ŽIVOTĚ nesnížil. Vy ostatní ovšem dělejte co umíte nejlépe 🤷‍♂️

Někde jsem slyšel názor, že klasický plebs z klasického bytu (panelák) tyhle možnosti nemá. Prý prostě nemá. Tak k tomu mám jen jedno slovo- NESMYSL. A pak druhé slovo- LENOST. Protože chci-li, dostatek místa k pěstování najdu jak na balkóně, v okolí bytu či na střeše, tak i v bytě samotném. A jsem-li líný nebo prostě jen nechápu postupy, stačí se jen zaměřit na naše šikmooké české spoluobčany, jak jdou na věc oni, pozorovat jejich přístup a hned mám jasno!

Je mi líto naspat to takto narovinu Ametystíku, ovšem jeko potrava chudých se jeví veškerá potrava zakoupená v klasických řetězcích ČRdele 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Brzy nás budou živit lesy a luka svými kořínky, bylinkami, houbami, lesními plody! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Potrava „chudých-nepřízpůsobivých“ dnes? Chlast, kafe a cigareta. 🙂
Ale co se týká těch opravdu chudých (třeba důchodci s malým důchodem), tak před rokem 89, pro důchodce, to bylo rybí filé a koňský točený salám, případně bůček a koňské maso z výseku.
No a dnes spíše zase vepřové (v akci), játra a vnitřnosti a kuře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Co poskytne potravinová banka a na co mají.
"Naši klienti jsou většinou chudí lidé se špatnými stravovacími návyky. Jsou zvyklí jíst pečivo, konzervy, uzeniny a instantní polévky. Čerstvé ovoce, zeleninu a maso si nemohou dovolit, takže s těmito potravinami ani neumí zacházet. Špatné stravování má pak vliv na jejich život, zdraví, děti.“

„Chudí holdují nezdravému jídlu a neumějí vařit. Potravinová banka je to začne učit“
https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/chudi-jedi-nezdrave-potravinova-banka-otevre-kuchyn-kde-je-b/r~75cdb79c2­f8a11e9aaa70cc47ab5f1­22/
Chudí lidé nemají peníze na zdravé potraviny.
Budou vařit hutné polévky (kotel), zelenina, brambory, obilné kaše (ve vodě), luštěniny (ty se navaří). Na maso asi nedosáhnou a výrobní salám je levný. Chléb do 50 Kč. Těstoviny (12 – 14 Kč, žádní Itálie nebo semolina). Řepu, prostě, co seženou levně.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ptali se ženy, která jela po zábradlí, co dělá. Ona: "Nemám navařeno, tak mu ohřívám večeři. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Chleba kupuju skoro výhradně v nejlepší pekárně v Praze, za 108 Kč malý bochník (dohledáno v elektronickém bankovnictví, jinak s těmi platbami kartou jsem ztratil přehled o cenách). Jestli je to potrvaa chudých, to netuším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Rekla bych, ze potrava chudych jsou cinske polevky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Darcy

kus kus. Prakticky ideální potravina i do krytu. Zaliješ ani ne vroucí vodou, k dochucení stačí fakt málo a jíst se dá i samotný, ne právě vždy s tuňákem, lososem atd. Cena kus-kusu je minimální, variabilnost potraviny 100%. Dostupnost vysoká.

Avatar uživatele
da ny

Zjentku, ty jsi číslo!!! :)
Balkon nemám. Kolem domu samý beton, na mini dvorku je dětské hřiště. A pro 200 – 300 rodin, nelenivých nájemníků i majitelů bytů by nemohl pokrýt poptávku. Jabloň tam zasadit nemohu.
Střecha je šikmá a bez přístupu. Zamčená. Chodba musí být přístupná, bez překážek = napařili by mi pokutu.
V zahrádkářských koloniích, často sklízejí úrodu cizí návštěvníci. Ani neslezou ze stromu, když tam pachtitel zavítá. Já krást neumím ;D
Chatu, polnosti, lesy jsem nezdědila. Dům se zahradou také ne, ani nepostavila (to chudí nedělají).
STEHNĚ jako ZDEJŠÍ milionáři nakupuji „v klasických řetězcích ČRdele .“
V obýváku, ani v ložničce brambory pěstovat nebudu a krávu nepodojím ;D ;D ;D

Avatar uživatele
zjentek

Df, rohlík že je levný jO? Tywole ty asi dobře nechápeš…

Avatar uživatele
df

Teď mi podsouváš něco, co jsem neřekl. Ty nemáš na rohlík?

Avatar uživatele
zjentek

Mám. Rohlíky kupuji k večeru, když jdou u pekaře na 50 haléřů, je to fér (rozumná) cena pro českého spotřebitele.
Ovšem neříkám že 10 eurocentů za rohlík je špatná cena pro spotřebitele z Evropy více na západ, při jejich plkatech. To neříkám 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Filip84

Pepa: Lidl je ještě OK, protože Lidl prodává téměř to samé u nás, v Irsku, UK, nebo kdekoli jinde. Výjimky jsou – tzv. lokální produkty, ty mohou být různé, někdy hrůzné, ale obecně je kvalita levných jídel v Lidlu lepší.

To si zajdi na „utopence“ (nebo „buřty“ v nálevu) v Kauflandu. Nebo kdekoli jinde na „vepřovou“ konservu. Utopence z drůbežího separátu, vepřových kůží, barviv, antioxidantů, zvýrazňovačů chuti, strouhanky a mouky. Vepřová konserva má tak 10 – 20% vepřového masa, a to včetně kůží a „strojně odděleného masa“, tedy kostí. Zbytek je tuk, mouka, a podobné věci. Proti tomu je žrádlo pro psy a kočky královská krmě!

Avatar uživatele
zjentek

Lidl + Kaufland jsou obchodní značky spol. Schwarz- Gruppe podnikavce Dietera Schwarze. Dobré chutnání 🤷‍♂️

Je to takto: Lidstvo VŽDY (známe z historie a v budoucnu se bude donekonečna opakovat) dojde do bodu, kdy chtě nechtě MUSÍ povstat a některé jednotlivce jednoduše nelidsky fyzicky potrestat, aby na této planetě mohlo nadále ZDRAVĚ žít. A nepomohou klece na lidi, ani jiné systému. Nezabrání tomu nic. Jediné schůdná cesta se nalézá v odříkání- zbavení se vlastní, osobní nenažranosti v sobě 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Pepa25

Filip84: prozradím vám sladké tajemství: Kaufland a Lidl mají stejného majitele a stejné dodavatele především z Polska a Německa, jen Lidl má lepší marketing, protože začal později a tak se mu výrazně daří.

Nový příspěvek