Eglantine

Jaká je aktuální ekonomická situace v ČR?

Ve zprávách v poslední době slýchávám, že ekonomika roste a nezaměstnanost je nízká. Rozpočet byl prý přebytkový (díky dotacím z EU)… Současně se ale hovoří o posilování/os­labování koruny a intervencích ČNB. Když jsem četla nějaké články na toto téma, moc jsem tomu neporozuměla. Dokázal by mi tedy někdo srozumitelně vysvětlit aktuální dění v naší ekonomice?

Nejlepší odpověď
nyjono

Nic moc. Dobrá je pouze teoreticky.
Výsledky nejsou vždy jednoznačné. Stejně jako když se počítal zisk po zavedení 2.vlny reg.pokladen.
Vzhledem k výši státního dluhu a kolik činí dluh na 1 občana, je toho ještě hodně co zlepšovat a 1 generace to nezvládne

http://www.ve­rejnydluh.cz

Další odpovědi
marci1

Situace je dobrá. Koruna posiluje (ČNB zrušila intervenci-konečně) nezaměstnanost je nízká. 🙂

Drap

Situace je podle odborníků dobrá- Koruna posiluje méně než se očekávalo. Státní dluh stále zůstává.

Klaproth

Velmi nízká nezaměstnanost brzdí rozvoj výroby – nejsou lidi.