Avatar uživatele
dudu

Jaká bude reakce cestovních kanceláří na omezení cateringu společností Travel service?

V létě pravidelně odlétáme na dovolenou, přičemž cestovky většinou využívají služeb společnosti Travel service. Z počátku jsme se setkávali s laskavým přístupem jejich personálu a docela pestrým cateringem jehož součástí po startu byl např. i přípitek šumivým vínem. Postupně však nejen mizel z tváří milý úsměv letušek, ale k horšímu se též měnilo občerstvení během letu. Dosud však tento přepravce určitou úroveň běžně poskytoval.
Od prvého června však rekreanti na kratších letech údajně obdrží "zdarma" jen bagetu se salámem a pohár vody. Travel tento krok překvapivě vyhlásil bez ohledu na mínění klientů a bez vědomí cestovních kanceláří. Takto, aniž by patřičně upravil cenové kalkulace významně zhoršuje standard svých služeb. Nejedná se o zneužití monopolního postavení a okrádání zákazníků?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2046 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

O zneužití monopolního postavení se rozhodně nejedná. Už nejméně 15 let jezdíme na dovolenou výhradně s německou cestovní kaceláří a s německým leteckým dopravcem. Standard služeb je nesrovnatelný, ceny pochopitelně nižší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

nejedná sa o zneužitie ani o okrádanie.
pokiaľ viem, cestoviek je mnoho (žiadny monopol), voľba je iba na vás.

s cestovkou som cestoval 1x v živote a povedal som >nikdy viac< - mám rád voľnosť a možnosť voľby (v tomto hoteli sa mi nepáči, idem do druhého, toto jesť nechcem, idem do inej reštiky, etc.).

objednanie hotela, letenky (i spoločnosti) a služieb (včítane auta na letisku) - všetko vyriešim cez net.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Řekl bych, že je to podobné, jako s letovým řádem: pro Travel services je kvůli poplatkům výhodné létat v nekřesťanskou dobu (nad ránem), cestovkám a cestujícím to sice vadí, ale nějak moc neprostestují, tak to funguje .. až nějaká větší vzpoura by změnila postoj dopravce

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad arygnoc: asi je mezi námi jazyková bariéra. Cestovek je sice habakuk, ale charterové lety ovládá Travel. Vězte, že ve svých šestašedesáti Vám sice trochu závidím mládí, alei oceňuji zkušenosti z pobytu v cizině i počítačovou gramotnost.

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad Lamalam: zakže se mýlím když dominantní hráč na trhu den ze dne sníží kvalitu svých služeb a adekvátně neobjektivizuje jejich cenu? Chápu dobře, že německé cestovky mají za nižší cenu také nižší standard služeb? Pak u nich to je jak má být!

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Německé cestovky mají za nižší cenu pochopitelně podstatně VYŠŠÍ standard služeb.

před 2046 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek