dudu

Jaká bude reakce cestovních kanceláří na omezení cateringu společností Travel service?

V létě pravidelně odlétáme na dovolenou, přičemž cestovky většinou využívají služeb společnosti Travel service. Z počátku jsme se setkávali s laskavým přístupem jejich personálu a docela pestrým cateringem jehož součástí po startu byl např. i přípitek šumivým vínem. Postupně však nejen mizel z tváří milý úsměv letušek, ale k horšímu se též měnilo občerstvení během letu. Dosud však tento přepravce určitou úroveň běžně poskytoval.
Od prvého června však rekreanti na kratších letech údajně obdrží „zdarma“ jen bagetu se salámem a pohár vody. Travel tento krok překvapivě vyhlásil bez ohledu na mínění klientů a bez vědomí cestovních kanceláří. Takto, aniž by patřičně upravil cenové kalkulace významně zhoršuje standard svých služeb. Nejedná se o zneužití monopolního postavení a okrádání zákazníků?

Nejlepší odpověď
Lamalam

O zneužití monopolního postavení se rozhodně nejedná. Už nejméně 15 let jezdíme na dovolenou výhradně s německou cestovní kaceláří a s německým leteckým dopravcem. Standard služeb je nesrovnatelný, ceny pochopitelně nižší.

Další odpovědi
arygnoc

nejedná sa o zneužitie ani o okrádanie.
pokiaľ viem, cestoviek je mnoho (žiadny monopol), voľba je iba na vás.

s cestovkou som cestoval 1× v živote a povedal som >nikdy viac< – mám rád voľnosť a možnosť voľby (v tomto hoteli sa mi nepáči, idem do druhého, toto jesť nechcem, idem do inej reštiky, etc.).

objednanie hotela, letenky (i spoločnosti) a služieb (včítane auta na letisku) – všetko vyriešim cez net.

;-Q

Pepa25

Řekl bych, že je to podobné, jako s letovým řádem: pro Travel services je kvůli poplatkům výhodné létat v nekřesťanskou dobu (nad ránem), cestovkám a cestujícím to sice vadí, ale nějak moc neprostestují, tak to funguje .. až nějaká větší vzpoura by změnila postoj dopravce

dudu

ad arygnoc: asi je mezi námi jazyková bariéra. Cestovek je sice habakuk, ale charterové lety ovládá Travel. Vězte, že ve svých šestašedesáti Vám sice trochu závidím mládí, alei oceňuji zkušenosti z pobytu v cizině i počítačovou gramotnost.

dudu

ad Lamalam: zakže se mýlím když dominantní hráč na trhu den ze dne sníží kvalitu svých služeb a adekvátně neobjektivizuje jejich cenu? Chápu dobře, že německé cestovky mají za nižší cenu také nižší standard služeb? Pak u nich to je jak má být!

Lamalam

Německé cestovky mají za nižší cenu pochopitelně podstatně VYŠŠÍ standard služeb.