tadeas.klime

Jak zvýšit odpovědnost spotřebitelů za rozhodnutí státu a schodek státního rozpočtu?

Řekněme, že 100 % lidí jsou spotřebitelé a 80 % voliči, ale 50 % je zaměstnaných. Konzumní filozofie by tedy měli vládnout státu a společnosti. Jak tedy zvýšit odpovědnost spotřebitelů za rozhodnutí státu a inflaci a schodek státního rozpočtu?
Například zdanit nebo omezit dávky a státní služby více dle míry odpovědnosti?

Odpovědi
elkon

Opět bláboly. Za státní rozhodnutí odpovídá ten kdo je v dané chvíli u moci.

Drap

I ti z veřejného sektoru, ze služeb a podobně by rádi spotřebovávali ví­ce.

Rokio

Já nikomu nic nedlužím. Dluhy nadělal stát.

da ny

Zvyšujte si, co chcete a jak chcete. Začněte u sebe.
Mně do toho netahejte. 😉
Možná by bylo fajn, pokud byste se přestal zabývat něčím, čemu nerozumíte a na o nestačíte, neovlivníte.
Peníze leží, tam, kde je vzít nechtějí, nemohou, protože tam nehodlají pozměnit zákony.
Jsou investovány jinde. Vláda rozhoduje, jak s nimi a s námi naloží. Koho oškube, kde chve šetřit a do čeho investovat.
Vy o tom vůbec nic, do konce jejich volebního období nezmůžete, nezměníte.
Mezi státní služby patří také všechny FN školství, hasiči, policie…. Co jim a jejich zaměstnancům, ještě hodláte vzít, omezit?. Financovaná je nyní hlavně armáda a nákupy pro ní.
Mlátit prázdnou slámu je zbytečné, plýtvání energií 😉
Otázka se téměř opakuje, je zralá k nahlášení a likvidaci.

tadeas.klime

elkon:
Jde jednoduše o to že 50% produkuje něco pro všechny a všichni to mohou spotřebovávat. Ale spotřebitelé celkem pochopitelně chtějí konzumovat co nejvíce, klidně i více než těch 50% lidí vyprodukuje a chtějí udržet platnost svých výdobytků a opodstatnění uspokojení svých potřeb. Tj. vzniká tak zadlužení, inflace. Tj. řešením je zvýšit zodpovědnost spotřebitelů za schodek, inflaci atp. Například zdanit nebo omezit dávky a státní služby dle míry odpovědnosti.

Ametyst

To je teda nesmysl: proč má být převychováván zákazník, poslední článek potravního řetězce, který o ničem nerozhoduje, ani nemá žádný vliv. Nemá ani vliv na kvalitu toho, co konzumuje: i výrobci výrobky šidí, aby byly co nejlevněji vyrobené. Což se pochopitelně konzumentům nelíbí, že se kvalita vytratila, a všechno se hází jen na množství.
Je dobré vědět, že soukromý sektor vytváří hodnoty, nikoliv státní sektor. Ten je placen bohužel ze soukromého sektoru.

tadeas.klime

Ametyst: Děkuji moc za odpověď.
Spotřebitelé jsou 100% populace.
Pokud se budou chovat extrémně zodpovědně tak například budou efektivně studovat, zdravě se stravovat, chovat se obecně velmi zdravě, budou konzumovat jen to co potřebují a co jim jejich práce dovolí, nebudou moc zatěžovat stát, tj. budou od ostatních konzumovat, hodně málo včetně státních služeb, které budou pod menším tlakem.

Naopak extrémně nezodpovědný konzument nebude efektivně studovat, nebude se zdravě stravovat, bude se chovat nezdravě, bude se snažit konzumovat více než potřebuje nebo než jeho práce mu dovolí konzumovat, bude zatěžovat stát a státní instituce a bude chtít státní instituce zatěžovat co nejvíce. Bude mít hodně brzo hodně dětí … Tj. konzument vládne a pokud by se podařilo zesílit odpovědnost tak by stát a společnost byla méně zadlužená a méně v inflaci. …