tadeas.klime

Jak zvýšit odpovědnost podporovatelů zvyšování poptávky na trzích s malou elasticitou nabídky?

Jak zvýšit odpovědnost podporovatelů (daně, pokuty, exekuce ) za třeba i neúmyslné zvyšování poptávky např. migrací, uprchlíky, podporou válčících stran cizích válek … na trzích s malou elasticitou nabídky (lékařství, školství, domy, silnice, pozemky, státní služby, specialisté, veřejné objekty … )?
( Cílem není nikoho trestat , ale upozornit na následky zvyšování poptávky na trzích s malou elasticitou nabídky a zvýšit jeho odpovědnost a ohleduplnost )

Nejlepší odpověď
Drap

Nás se to netýká. Pan premiér říkal, že jeho vláda to dělá dobře a že brzy uvidíme i výsledky.

Pepa25

Než začnete psát, zkuste se nejprve trochu dovzdělat. Nabídková a poptávková inflace je rozlišuje právě proto, aby by jasné, co lze ovlivnit pomocí opatření na straně poptávky.