Avatar uživatele
Weroniq

Jak zvládat nervozitu a stavy úzkosti?

jsem dosti nervák a když mě čeká něco neobvyklého, nějaké vykolejení z normálního režimu a navíc nepříjemné, tak mám strašné nervy a projeví se to tak, že se mi sevře žaludek, nemůžu vůbec nic jíst, z hladu je mi pak špatně, nemůžu usnout a jsem nevyspalá a takhle pořád dokola :( něco jako cestovní horečka před dovolenou a nevím, jak si prostě poručit NE, nic si z toho dělat nebudu, normálně se najím a vyspím a nebudu se nervovat

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, Andělé, anonym, casey, Wang, MA-SU-KA před 4567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Na takovou otázku se nedá odpovědět jednou větou, jen taková „první pomoc“ – dýchání do břicha. Na pět dob se nadechni, ne do plic, ale až do břicha, na tři doby zadržet dech, na pět dob vydechnout (všechen vzduch) a opět na tři doby zadržet.Tohle opakuj 7× za sebou, během dne můžeš několikrát opakovat. Zpočátku bys to měla zkusit doma v klidu a vleže na zádech, časem se tohle dýchání naučíš provádět i mezi lidmi a nikdo si toho nevšimne. Jinak mne můžeš kontaktovat na mail, přidám ještě nějaké další rady. Sůwa
Doplňuji:
Bylinky, jak píše „casey“ při menších potížích také pomůžou. Meduňka na spánek, kozlíkové kapky, z třezalky se prodává i dražé od Kneippa. Na spaní se prodává i směs bylinek fy Teekanne „Spánek a nervy“.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Pokud je to opravdu vážný problém, tak existují psychoterapeuti, kteří se přímo na tohle specializují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Poradím možná neobvykle… moje rada je také (v tomhle směru) radou laika, ale…
podívejte se na tenhle film: http://www.csfd­.cz/film/269587-kralova-rec/
Přemýšlejte potom o sobě, věřte, že to je nezdravé, nadmíru se stresovat a zkracuje Vám to život… život je samá novinka a vykolejení, věřte, že na některé věci v něm se ani nejde připravit. Můžete se naučit pohotovosti ke změnám a na druhé straně účinně relaxovat. Pokud to delší dobu nezvládáte sama, poraďte se s odborníkem. Věřte si a mějte se ráda. Zdokonalujte se.
Udělejte ve dveřích ložnice „pomyslnou hranici“ a za ní nechejte večer co večer všechny starosti. Pamatujte, že k tomu, abyste je dobře zvládla, Vám pomůže právě dobrý spánek. Pravidelný, zdravý a ničím nerušený spánek je ZÁKLADEM VŠEHO.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petka

Co takhle pět tibeťanů? Udělej jej každý den ráno nebo večer a již po pár dnech ucítíš více pozitivní energie,která zažene nervozitu a stavy úzkosti!Posílám odkaz..

Zdroj: http://slecna­.info/wellnes­s/joga-proti-stresu-vyzkousej-pet-pozic-pro-uvolneni/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Muzes pouzit i nejake bylinky,ktere pusobi antistresove a podporuji spanek.
Cas od casu mam podobny problem, bez zjevne priciny stazeny zaludek, nemohu usnout ci se v noci budim a uz nespim atd. A to i v dobe, kdy bych rekl, ze se nemam z ceho stresovat (financne, rodina, deti, pohoda).

Znama bylinkarka mi doporucila kozlik lekarsky v tabletach (v kapkach je pry chutove hnus)
http://www.le­kynainternetu­.cz/p/kozlik-kneipp-90-tbl/
a medunkovy, nebo trezalkovy caj. Vzdy pomohlo a na nekolik let je klid.

Jak pise suwa dychani do bricha kratkodobe take pomaha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
svejk007

Problém jménem podzimní únava

Máme pro Vás několik tipů, jak odbourat podzimní únavu. Vše spočívá v maličkostech.
Sychravé počasí, šeď a opadané listí působí na řadu lidí negativně. Můžete se cítit utlumení, ospalí, ale i smutnější nebo nervóznější. Existuje několik faktorů, které se sčítají a dohromady mohou mít za následek ztrátu energie. Prvními z nich jsou nedostatek denního světla a nedostatek pohybu, které se sychravým počasím zákonitě přicházejí. Se změnou počasí souvisí i menší pocit žízně a menší dostupnost ovoce a zeleniny. Ve stravě scházejí vitamíny a minerály a v těle se hromadí toxiny.

Jak v sobě probudit spící temperament, který odešel společně s teplými dny?
Obklopte se rostlinami a pestrými květy. Barvy Vás probudí a příjemně naladí. Rostliny navíc produkují kyslík, který je pro získávání energie nezbytný.
Nevyhýbejte se pestrým barvám oblečení – podzim nemusí být ve znamení šedi a nudy. Překvapí Vás, jak veselé odstíny povzbuzují dobrou náladu.
Zahřát a rozveselit Vás může i hudba – na koledy je ještě spoustu času, pusťte si muziku, která rozproudí krev, a která Vám připomene léto.
Neseďte doma a nenechte si zamračenou oblohou znepříjemnit den. Využijte nepřízeň počasí k navštívení příjemné čajovny, masáže nebo kina.
Snažte se zachovat si dobrou náladu – smích hřeje a léčí. Odbourává stres a tím přirozeně podporuje Vaši imunitu.
Cvičte, dopřávejte si vitamíny a zbavujte se s jejich pomocí toxinů. Vedle ovoce a zeleniny Vám skvěle poslouží Aloe Vera gel. Ten dodává tělu přirozenou energii a podporuje obranyschopnost. Vedle toho osvěžuje pleť a prospívá trávení, čímž restartuje metabolický proces a navrací tělu pocit pohody.
Nenechte podzimní skepsi zvítězit nad svým tělem ani nad svým optimismem.
info na email:aloezdra­vikrasadoplnky@gma­il.com

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek