Weroniq

Jak zvládat nervozitu a stavy úzkosti?

jsem dosti nervák a když mě čeká něco neobvyklého, nějaké vykolejení z normálního režimu a navíc nepříjemné, tak mám strašné nervy a projeví se to tak, že se mi sevře žaludek, nemůžu vůbec nic jíst, z hladu je mi pak špatně, nemůžu usnout a jsem nevyspalá a takhle pořád dokola :( něco jako cestovní horečka před dovolenou a nevím, jak si prostě poručit NE, nic si z toho dělat nebudu, normálně se najím a vyspím a nebudu se nervovat

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na takovou otázku se nedá odpovědět jednou větou, jen taková „první pomoc“ – dýchání do břicha. Na pět dob se nadechni, ne do plic, ale až do břicha, na tři doby zadržet dech, na pět dob vydechnout (všechen vzduch) a opět na tři doby zadržet.Tohle opakuj 7× za sebou, během dne můžeš několikrát opakovat. Zpočátku bys to měla zkusit doma v klidu a vleže na zádech, časem se tohle dýchání naučíš provádět i mezi lidmi a nikdo si toho nevšimne. Jinak mne můžeš kontaktovat na mail, přidám ještě nějaké další rady. Sůwa
Doplňuji:
Bylinky, jak píše „casey“ při menších potížích také pomůžou. Meduňka na spánek, kozlíkové kapky, z třezalky se prodává i dražé od Kneippa. Na spaní se prodává i směs bylinek fy Teekanne „Spánek a nervy“.

Další odpovědi
baghira

Pokud je to opravdu vážný problém, tak existují psychoterapeuti, kteří se přímo na tohle specializují.

Pájo

Poradím možná neobvykle… moje rada je také (v tomhle směru) radou laika, ale…
podívejte se na tenhle film: http://www.csfd­.cz/film/269587-kralova-rec/
Přemýšlejte potom o sobě, věřte, že to je nezdravé, nadmíru se stresovat a zkracuje Vám to život… život je samá novinka a vykolejení, věřte, že na některé věci v něm se ani nejde připravit. Můžete se naučit pohotovosti ke změnám a na druhé straně účinně relaxovat. Pokud to delší dobu nezvládáte sama, poraďte se s odborníkem. Věřte si a mějte se ráda. Zdokonalujte se.
Udělejte ve dveřích ložnice „pomyslnou hranici“ a za ní nechejte večer co večer všechny starosti. Pamatujte, že k tomu, abyste je dobře zvládla, Vám pomůže právě dobrý spánek. Pravidelný, zdravý a ničím nerušený spánek je ZÁKLADEM VŠEHO.

petka

Co takhle pět tibeťanů? Udělej jej každý den ráno nebo večer a již po pár dnech ucítíš více pozitivní energie,která zažene nervozitu a stavy úzkosti!Posílám odkaz..

Zdroj: http://slecna­.info/wellnes­s/joga-proti-stresu-vyzkousej-pet-pozic-pro-uvolneni/

casey

Muzes pouzit i nejake bylinky,ktere pusobi antistresove a podporuji spanek.
Cas od casu mam podobny problem, bez zjevne priciny stazeny zaludek, nemohu usnout ci se v noci budim a uz nespim atd. A to i v dobe, kdy bych rekl, ze se nemam z ceho stresovat (financne, rodina, deti, pohoda).

Znama bylinkarka mi doporucila kozlik lekarsky v tabletach (v kapkach je pry chutove hnus)
http://www.le­kynainternetu­.cz/p/kozlik-kneipp-90-tbl/
a medunkovy, nebo trezalkovy caj. Vzdy pomohlo a na nekolik let je klid.

Jak pise suwa dychani do bricha kratkodobe take pomaha

svejk007

Problém jménem podzimní únava

Máme pro Vás několik tipů, jak odbourat podzimní únavu. Vše spočívá v maličkostech.
Sychravé počasí, šeď a opadané listí působí na řadu lidí negativně. Můžete se cítit utlumení, ospalí, ale i smutnější nebo nervóznější. Existuje několik faktorů, které se sčítají a dohromady mohou mít za následek ztrátu energie. Prvními z nich jsou nedostatek denního světla a nedostatek pohybu, které se sychravým počasím zákonitě přicházejí. Se změnou počasí souvisí i menší pocit žízně a menší dostupnost ovoce a zeleniny. Ve stravě scházejí vitamíny a minerály a v těle se hromadí toxiny.

Jak v sobě probudit spící temperament, který odešel společně s teplými dny?
Obklopte se rostlinami a pestrými květy. Barvy Vás probudí a příjemně naladí. Rostliny navíc produkují kyslík, který je pro získávání energie nezbytný.
Nevyhýbejte se pestrým barvám oblečení – podzim nemusí být ve znamení šedi a nudy. Překvapí Vás, jak veselé odstíny povzbuzují dobrou náladu.
Zahřát a rozveselit Vás může i hudba – na koledy je ještě spoustu času, pusťte si muziku, která rozproudí krev, a která Vám připomene léto.
Neseďte doma a nenechte si zamračenou oblohou znepříjemnit den. Využijte nepřízeň počasí k navštívení příjemné čajovny, masáže nebo kina.
Snažte se zachovat si dobrou náladu – smích hřeje a léčí. Odbourává stres a tím přirozeně podporuje Vaši imunitu.
Cvičte, dopřávejte si vitamíny a zbavujte se s jejich pomocí toxinů. Vedle ovoce a zeleniny Vám skvěle poslouží Aloe Vera gel. Ten dodává tělu přirozenou energii a podporuje obranyschopnost. Vedle toho osvěžuje pleť a prospívá trávení, čímž restartuje metabolický proces a navrací tělu pocit pohody.
Nenechte podzimní skepsi zvítězit nad svým tělem ani nad svým optimismem.
info na email:aloezdra­vikrasadoplnky@gma­il.com