mandiice

Jak odbourat pocit nervozity?

Nejlepší odpověď
marci1

Těžká odpověď, zhluboka dýchat a myslet na to, že pokud se nejedná o život a zdraví, tak nejde vlastně o nic. 🙂

Další odpovědi
dejavu

Na tom se musí chvíli pracovat, např. večer před usnutím cvič autogenní trénink, viz zde http://www.do­brapsychiatri­e.cz/relaxace/au­togenni-trenink nebo choď na jógu. Nezmizí to jako mávnutím kouzelného proutku, ale pomalu, postupně. Někdo chodí též kvůli tomuto problému k psychoterape­utovi, neuróza potká v životě hodně lidí.
Pokud je to jen výjimečný stav, pak pomáhá se dechovým cvičením zklidnit, uvědomit si, co se děje, čeho se bojíš a docílit nějakého nadhledu třeba tím, že za pět let tohle nebude absolutně důležité, o nic nejde, když nejde o život atd.

Kelt

Člověk je nervózní, že vše nefunguje, jak by mělo a on to musí řešit. a nejraději by to měl už vyřešené. Hned teď. Ale není dobré se do akce pouštět bez rozmyslu. Když to vydrželo, vydrží to ještě chvíli. Hlavní je řešit to, s klidnou hlavou.

anonym

Nejlepší je meditační poloha"smrti" – přestaneš se hýbat,zavřeš oči a vypustíš myšlenky,pomalu dýchat (na 3 doby) jak zpomalený film – přestat na nějakou dobu chvástat.

ivosek2

Dat si cigo