zjentek

Jak zpomalit vnímání času?

Přestože se o to nejeden člověk rád pokouší, čas den dne spíše zrychluje, než aby se dostavil kýžený výsledek a čas zpomaloval.

Nejlepší odpověď
Lotr2008

No vnímání nevím, ale pokud bys letěl rychlostí blízkou rychlosti světla, tak bys tok času z našeho pohledu skutečně významně zpomalil. Viz dilatace času.

Další odpovědi
aliendrone

Lotr2008 sice sympaticky vzpomenul pana E., nicméně se domnívám, že zjentkovi NEJDE o zpomalení jeho času vůči nám (právě NAOPAK!), rád by, aby okolní čas neběžel „tak rychle“. BTW – totéž by dosáhl v silném gravipoli. Ale palec za to připomenutí dát MUSÍM, většina lidí po něčem takovém ani nevzdechne. 🙂

Toto zrychlování je důsledkem „delší mladosti“. Dětem se zpravidla zdá, že se čas vleče a den má milion hodin. Pamatuješ ta nekonečná kvanta minut do zvonění/přestávky? My „déle mladí“ prostě zpracováváme/vní­máme okolí (situační obrazy) pomaleji, dokonce to bylo i změřeno. Ale radu pro TEBE mám! 😉

Udýchaný zjentek skrz naskrz čpící THC přiběhne v ZOO do kanclu a „Pane řediteli, želvy nám zdrhly!“ Ředitel se diví. „Jak vám proboha mohly utéci želvy?“
„No, dohulil jsem a že jim jako uklidím. Otevřu dveře klece a BZIK! BZIK! A želvy byly v prdeli!“ 😉 😁 😁

elkon

Lehni si na gauč a čas se ti povleče. Při jakékoli činnosti ti čas rychleji uteče.

paul1

Nekoukat na hodiny.

Mravenec

Halucinogeny. 🤣🤣🤣

zjentek

🤣🤣🤣

Frnk, frnk a byly v tahu! 😅

Rokio

Podle mě je to naopak dobrá otázka. Dal jsem jí hvězdičku.

A mně například čas plyne docela pomalu. Měsíc je pro mě dlouhá doba.

zjentek

Elkoň, naznačuješ že na „vojnách“ jsme se váleli, když se služba tak vlekla?

elkon

Plácáš opět kraviny, jako vždy. O vojně řeč nebyla, kde jsi se flákal ty nevím (tuším, že ani nevíš jak vypadá samopal), ale při nečinnosti se čas vleče, to je „stará vesta“.

zjentek

Podle všeho o samopalu víš, jak vypadá. Já naopak dokážu vytěžit maximum z toho, k čemu je určený. Tak bacha, Susan. ☝

zjentek

… A co děti? Ty se podle všeho asi taky celý den válí, ne?

elkon

A nepleť do toho děti, které s tím nesouvisí. Neslyšel jsem dítě, které by řeklo, že se čas vleče.

zjentek

Jak nesouvisí? Dítě není člověk?

Á propós, tys nikdy neslyšel dítě povídat něco ve smyslu: „chjo, zítra zase na pískoviště, to zas bude opruz, bože, zase bábovičky…“ Ne? Tak proto seš tak úzkoprsej asine?