Avatar uživatele
lululka

Jak získat respekt u malých dětí?

Dobrý den,potřebovala bych pomoct se sjednáním respektu.Vedu soukromý Anglický kroužek fletničky pro 3-leté děti(ve skupině mám 6 dětí).Je mi 17 let a myslím,že i možná proto nemám u dětí takový respekt,jako kdybych byla starší.Navíc kroužek mám od půl 4– půl 5,což je pro děti dost pozdě. prosím o jakoukoliv radu.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gagaga, marci1 před 3799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nejdůležitější je, aby se děti nenudily, aby musely být pořád ve střehu. Zaujmout je lze nejlépe „návody ke hře“, třeba děti, kdo to ví, kdo bude nejrychlejší, kdo mi to řekne první, kdo to zahraje nejlépe. Prostě, aby měly pocit „soutěžení“. Samozřejmě chválit, chválit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Řezat, řezat, řezat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Nepochopila jsem, jestli učíš angličtinu nebo hru na flétničku, ale to je v zásadě jedno. Zkus výuku zavést hodně formou hry, aby to děti bavilo, ale zároveň i během té „hry“ buď důsledná. Dokud budou mít děti pocit, že jsi kámoška na hraní, moc respektu nezískáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Respekt si můžeš získat přirozenou autoritou nebo vůbec ne. Každopádně by bylo určitě lepší, kdybys byla starší. Lépe bys totiž těm prckům rozuměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

A já tvrdím, že je dobře, že nejsi starší-takto mladé děti ještě nerozeznávají „respekt“, stejně, jako nevědí, jestli ti říct „paní, slečno, …“.
Někteří lidé vzbuzují hned při kontaktu respekt, u některých musí promluvit slova, pokud jsi ani jednou toutou cestou neuspěla, u dětí právě vyhraješ jako „kamarádka“, člověk, ke kterému budou brát ohled, dokážeš si s nimi povídat, ale zároveň budete si dostatečně rozumět natolik, aby pochopili, že teď už to není sranda a myslíš to vážně. Tomuto se naučíš právě s kontaktem s dětmi-proto to umí tolik už odrodilé matky. Důležité je pravidlo „nevynucovat si respekt“. Určitě to znáš ze školy-někteří učitelé jsou přijemní, máš k nim od prvního dne úctu a respekt, někteří učitelé (většinou učitelky) musí neustále křičet a poté jsou pro třídu spíše šaškem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

U tříletých dětí si těžko budete získávat repekt „přirozenou cestou“,
Vaše dovednosti ani znalosti jim ještě imponovat nebudou.

Načasování i délka kroužku je podle mne dost nešťastné.
Hodina je na takhle malé děti hrozně moc, kroužek by měl
u tříletých dětí trvat tak 20 až 25 minut – ani to ne vcelku.

Počítejte s tím, že pozornost, zájem čí zaujetí udržíte
„horko těžko“ kolem 10 minut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek