George25

Jak získat pozornost dítěte?

Zdravím Vás, mám novou kamarádku, která má 3-letého kluka Adama a kamarádka se mi líbí a možná bych chtěl od ní i něco víc než přátelství, ale chci mít zároveň rád i jejího syna, a proto mě zajímá, jestli nevíte, jak si získat přízeň syna, aby mě měl taky rád. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Sáva

naslouchat co ho baví a podle toho se připůsobit, hrát se s ním, poradit mu, když bude potřebovat, když bude něco vyprávět, poslouchat a dělat, že vás to zajímá (i když nebude) , vzít ho někam, kde to děti baví, něco nového…

ivzez

Dítěti se člověk musí věnovat, musí vysledovat,
co dítě zajímá, co se mu (ne)líbí, co (ne)má rádo, …

Téměř všechny děti mají rády pohyb, podle mne
byste neměl nic zkazit pohybovými aktivitami.

V žádném případě se nesnažte tvářit, že Vás zajímá
něco, co Vás ve skutečnosti nezajímá, nebo že se Vám
líbí něco, co se Vám ve skutečnosti nelíbí.

Děti nejsou hloupé, už v tomto věku poznají faleš
i neupřímnost, přestože je ještě neumí pojmenovat.

Přijde-li Adam s něčím, co Vás nebude bavit,
pokuste se mu radši nabídnout jinou činnost.

Nechte ho „pracovat“ s Vámi – děti rády napodobují dospělé, rády pomáhají.
Nechvalte ho za to, co se mu nepodaří, radši řekněte, že příště to bude lepší, …

Nesnažte se mu za každou cenu zalíbit. I malé dítě „ocení“, že se mu dospělý nepodbízí, že si stojí za svým názorem (neustupuje např. breku, vzteku, apod.)

U našich dcer se osvědčilo dělat (téměř) všechno společně.
Neříkat jim, že jsou na něco ještě malé, klidně vzaly, že něco
neumíme (nebo nevíme jak) vysvětlit – prostě s dítětem jednejte přímo.

Je toho samozřejmě víc, ale hlavní je podle mne přímost.
Pak můžu totéž požadovat od dětí.