Weymie

Jak získat informace do rodokmenu o předcích z rumunska?

Dobrý den, dělám rodokmen a moje prababička s pradědou se narodili v jedné rumunské vesnici, později se přestěhovali do čech. Kde by mi dali jejich rodný list? V česku nebo rumunsku?

Odpovědi
Drap

Rodný list zřejmě nikde. Předpokládám, že babička s dědečkem jsou nebožtíci a rodný list se dává pouze živým. Do rodokmenu lze všechno vypátrat v matrikách a v archivech.

elkon

Rodný list těžko, ale informace přes ambasádu. https://www.mzv­.cz/jnp/cz/o_mi­nisterstvu/adre­sar_diplomatic­kych_misi/cizi_u­rady_pro_cr/ru­munsko_velvys­lanectvi_rumun­ska.html