Jak zařídit ošetření zarůstajícího nehtu?

Už jsem byla 4× na „pohotovosti“ v 17h odpoledne ale řekli mi, že mě nešetří protože se s tím nebudou zabývat, ale ono to už krvácí a příšerně bolí a potřebovalo by to chirurgicky ošetřit. Vždycky mi řeknou zajděte si v poledne, jenže to prostě minimálně následující 2 týdny nebude možné kvůli práci. Jak zařídit aby mě ošetřili a jen nevzali prachy za pohotovost a neposlali mě do háje?

Edit:byla jsem i na chirurgické pohotovosti a tam mi řekli že nemají čas, vzali si 90 Kč, zavázali a poslali pryč. Na klasické chirurgii jsem byla také a odešla se slovy to je ještě dobrý… Takže proto se ptám jak zajistit ošetření někde na pohotovosti už kvůli času a předchozích zkušenostech

Nejlepší odpověď
da ny

https://www.lekari-online.cz/chi­rurgie/zakroky/lec­ba-zarustajicich-nehtu
Taková záležitost se ovykle neřeší návštěvou pohotovosti (byť chirurgické ambulance)!!!
Pokud něco potřebujete, musíte si „udělat čas“ tehdy, kdy Vám ošetření zdravotnické pracoviště nabízí, případě objedná..
Místo pohotovosti (4×) jste měla mašírovat po objednání k výkonu na chirurgii.
Jde o Váš nehet (zdraví), o jehož poškození jste se patrně sama zaslouužila.

Další odpovědi
Reezo

Pokud jde o končetiny, je dobré jít spíše na Ortopedii. Já osobně jsem trpěl dřív na zarůstající nehet na palci u nohy. Zkoušel jsem chodit na pedikůru, kde mi pedikérka rozmáčela nohu a poté skalpelem vyřezávala ( za živa ) zarostlý nehet.

Když se to stále nelepšilo přistoupil jsem na lékařský zásah a na to nikdy nezapomenu. Bez umrtvení mi vrazil lékař nůžky pod nehet a půlku ustřihl.
Do dnes si tu bolest dokážu dobře vybavit.
Každopádně to taky nepomohlo, tak jsem ještě podstoupil plastiku nehtového lůžka a od té doby je to naprosto v pořádku.

Každopádně po strhnutí nehtu může dojít k určité deformaci nehtu a nemusí narůst tak jaký byl předtím.

iceT

Na pohotovosti se s tebou moc párat nebudou, pokud nebudeš mít sekeru v hlavě nebo kudlu v zádech. Na pohotovosti, třeba zubní, nebudou léčit zuby, na to je tvůj zubař, ale pouze uleví od bolesti.
Pokud tě odbyli s tím, že to ještě dobré, tak běž jinam, dobré je třeba objednat se k pedikérce, ale k takové, která se zarostlými nehty zabývá, jsou různé metody, jak se tohoto zbavit, většinou to ale trvá nějaký čas.
Zarůstání nehtů může způsobovat i plíseň, která mrcha není vidět. Aby to nebolelo, nenos těsné ani uzavřené boty, o podpatcích si nechej zdát a zkus tu pedikůru.