Pokročilý

Jak zařídit ošetření zarůstajícího nehtu?

Už jsem byla 4x na "pohotovosti" v 17h odpoledne ale řekli mi, že mě nešetří protože se s tím nebudou zabývat, ale ono to už krvácí a příšerně bolí a potřebovalo by to chirurgicky ošetřit. Vždycky mi řeknou zajděte si v poledne, jenže to prostě minimálně následující 2 týdny nebude možné kvůli práci. Jak zařídit aby mě ošetřili a jen nevzali prachy za pohotovost a neposlali mě do háje?

Edit:byla jsem i na chirurgické pohotovosti a tam mi řekli že nemají čas, vzali si 90 Kč, zavázali a poslali pryč. Na klasické chirurgii jsem byla také a odešla se slovy to je ještě dobrý... Takže proto se ptám jak zajistit ošetření někde na pohotovosti už kvůli času a předchozích zkušenostech

Nejlepší odpověď

Stříbrný

https://www.lekari-online.cz/…
Taková záležitost se ovykle neřeší návštěvou pohotovosti (byť chirurgické ambulance)!!!
Pokud něco potřebujete, musíte si "udělat čas" tehdy, kdy Vám ošetření zdravotnické pracoviště nabízí, případě objedná..
Místo pohotovosti (4x) jste měla mašírovat po objednání k výkonu na chirurgii.
Jde o Váš nehet (zdraví), o jehož poškození jste se patrně sama zaslouužila.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud jde o končetiny, je dobré jít spíše na Ortopedii. Já osobně jsem trpěl dřív na zarůstající nehet na palci u nohy. Zkoušel jsem chodit na pedikůru, kde mi pedikérka rozmáčela nohu a poté skalpelem vyřezávala ( za živa ) zarostlý nehet.

Když se to stále nelepšilo přistoupil jsem na lékařský zásah a na to nikdy nezapomenu. Bez umrtvení mi vrazil lékař nůžky pod nehet a půlku ustřihl.
Do dnes si tu bolest dokážu dobře vybavit.
Každopádně to taky nepomohlo, tak jsem ještě podstoupil plastiku nehtového lůžka a od té doby je to naprosto v pořádku.

Každopádně po strhnutí nehtu může dojít k určité deformaci nehtu a nemusí narůst tak jaký byl předtím.

Zlatý

Na pohotovosti se s tebou moc párat nebudou, pokud nebudeš mít sekeru v hlavě nebo kudlu v zádech. Na pohotovosti, třeba zubní, nebudou léčit zuby, na to je tvůj zubař, ale pouze uleví od bolesti.
Pokud tě odbyli s tím, že to ještě dobré, tak běž jinam, dobré je třeba objednat se k pedikérce, ale k takové, která se zarostlými nehty zabývá, jsou různé metody, jak se tohoto zbavit, většinou to ale trvá nějaký čas.
Zarůstání nehtů může způsobovat i plíseň, která mrcha není vidět. Aby to nebolelo, nenos těsné ani uzavřené boty, o podpatcích si nechej zdát a zkus tu pedikůru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2357
Zlatý mosoj 1665
Zlatý marci1 1647
Zlatý annas 1625
Zlatý Kepler 1173
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 801
Zlatý briketka10 796
Zlatý ivzez 710

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.