tazatel789

Jak zaplatit parkování v parkovacím automatu za dny následující po dnech zdarma?

Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Člověk přijede na placené parkoviště, které je ale placené pouze přes pracovní dny, víkendy se neplatí. Přijede tam v sobotu a chce tam auto nechat zaparkované do pondělního večera. Jen to dané pondělí je tedy placený den.
Na automatu je možnost vybrat délku parkování:

  1. 1 hodina
  2. 3 hodiny
  3. 24 hodin

Nikde není zákaz, že by se na takovémto parkovišti nesmělo parkovat přes noc na více dní. Jak to ale udělat?

Díky.

Nejlepší odpověď
nyjono

Teoreticky, pokud zaplatíš na 24 hod ve dni, kdy se neplatí, měla by se placená doba posunout na placenou dobu. Tedy na celé pondělí.
Na parkovacích automatech bývá nějaký kontakt, pro případ poruchy, takže pokud není možnost zaplatit na delší dobu a ty ji požaduješ, zeptej se tam.

Další odpovědi
Arne1

Většinou to funguje tak, že doba zdarma se automaticky přeskočí. Takže když bych si teď v noci na neděli zaplatil například jednu hodinu, tak by to byla hodina z pondělního rána.

Pepa25

Viz Arne1 jen doplňuju, že (minimálně nkteré) automaty před potvrzení ukazují, do kdy je zaplaceno. Takže když je placené období Po -Pá 8–18 a So 8 – 12 a v neděli tam zaplatíš 1 hodinu, tak do na lístek vytiske placeno do Po 9.12. 9:00

Mc Merkurion

… zaplatíš-li v době, kdy se neplatí, tato doba se přeskočí >>> několikrát prakticky vyzkoušeno … přesně, jak píší ostatní …

Dochy

Potvrzuji odpovědi ostatních. Ale asi záleží jak na kterém automatu. Několikrát jsem přijel k automatu v pátek večer nebo o víkendu, chtěl jsem zaplatit hodinku a on mi začal tvrdit že mám zaplaceno do Pondělí 9:00 – pak jsem začal studovat ceník podrobně.