Jak zaměstnavatel ručí náborovým příspěvkem?

Vidím všude tabule agentur kde lákají na práci s náborovým příspěvkem 15–20 tisíc. Jak je takový příspěvek vyplácen asi vím-hádám že většinou bez žádné absence po dobu tří měsíců po uplynutí zkušební doby.
Ale je to nějak zaručeno?
Je to ve smlouvě napsáno?
Jak na takovou nabídku reagovat abych měl jistotu že mi příspěvek opravdu agentura vyplatí? Na co si dávat pozor atd.

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaměstnavatel náborovým příspěvkem za nic nikomu neručí.

Asi tuším, nač se ptáte, ale je to jenom můj dohad.

Protože jste se v jiné otázce pozastavil nad tím, že se tu podle Vašeho pohledu
na otázky odpovídá jen částečně, radši s odpovědí počkám na opravu otázky.

_______

Tak dobře, nebudu to natahovat:

Předpokládám, že to u každého zaměstnavatele může být trochu jinak.
Očekávala bych ošetření náborového příspěvku i podmínek jeho vyplacení
přímo v pracovní smlouvě.

Pokud jde o dobu vyplacení → i ta se může lišit.
Někde (zřídka) se celý příspěvek vyplácí hned při nástupu.
Jinde se část vyplatí při nástupu a zbytek po skončení zkušební doby,
ale může to být i po delší době → po půl roce nebo po roce.
Nekde se celý příspěvek vyplácí až po skončení zkušební doby,
pro jeho výplatu mohou být stanoveny i nějaké podmínky.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… předpokládám, že bych po zkušebce nepodepsal pokračování bez výplaty příspěvku …

ivzez

Kevine, podnikatel může ručit za škodu celým svým majetkem,
ale zaměstnavatel náborovým příspěvkem nemůže nikomu za nic ručit.

K odpovědi McMerkuriona:
Zaměstnavatelé, kteří nabírají zaměstnance prostřednictvím
agentur, o ty zaměstnance moc nestojí, nezáleží jim na nich.
Kdyby ano, zaměstnali by je přímo.

Zaměstnáváním prostřednictvím agentur zaměstnavatelé obchýzejí
povinnost vyplácet odstupné a usnadňují si propuštění zaměstnanců,
které mohou propouštět prakticky okamžitě bez výpovědní doby.

anonym

ty vole, to je zase odpověď na nominaci

Mc Merkurion

… a jak ti asi může jinak ručit? … nebo ty chceš před zkušebkou jako písemně, že když se ti tam bude líbit, že dostaneš příspěvek? to asi záleží, jak moc potřebuje lidi, takže dokuď nedojde na lámání chleba, tj. podpisu smlouvy, nemusí nic, jak politici, a někteří budou rádi,že jim tam nějakej blb dělal za pár šušňů tři měsíce …

Mc Merkurion

… jo, a určitě shánět práci přes agenturu, to je jistota jak brno, to jsem slyšel hotový zkazky, ale pro tebe to je jen JBP … jak reagovat? jak asi, chtít to písemně, ale to bych chtěl vidět, kdo ti to dá, když nemusí, to by jsi musel bejt jó kádr, aby jsi jim za to stál …

anonym

no vidíš jak to jde 🙂 gratuluji

Mc Merkurion

… to musim pokaždý napsat slohovku, aby to bylo jasný?

anonym

hlavně odpovědět na co s člověk ptá, jinde člověk položí otázku ve dvou max. třech slovech a lidi mu odpovídají slohovkama…ja otázku položím dlouhou abych se co nejvíc dozvěděl a vždy mi je odpovězeno max třemi větami

Mc Merkurion

… jak je to po právní stránce ti řekne ivzez, to už si snad poznal, že se v tom vyzná, já píšu jen o zkušenostech, co vím z okolí …

anonym

jo díky