Zuzik605

Jak zabránit sankčnímu vyřazení z úp

Zdravím, chtěla jsem se zeptal je li možné podat sama žádost o ukončení vedení uchazeče o zaměstnání v případě že je se mnou zahájeno správní řízení pro udajné nedodržení termínu schůzky na úp? 3 dny po tom co jsem se nedostavila na schůzku jsem se telefonicky omluvila,do týdne jsem odevzdala potvrzení lékaře.Paní na úřad práce jsem volala ale ta záznam o telefonátu neměla jelikož jsem nechávala vzkaz jen na vrátnici protože paní z přepážky byla na obědě a telefon vyzváněl do prázdna. Jde mi o to že pokud mě vyřadí sankčně budu vyřazena na 6 měsíců a zastaví se mi soc.dávky ,jsem samoživitelka dvou dětí a tohle by nás zrujnovalo.Ptám se tedy,je možné ukončit na vlastní žádost evidenci,než se rozhodne v správném řízení jestli vrátný vyřídil či nevyřídil vzkaz? Je to nutné pomozte mi prosím běží mi dnes třetí den lhůty na odvolání takže mi zbývají už jen 2 dny :(

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. V sankčním řízení se nerozhoduje, zda vrátný nějaký vzkaz vyřídil, či nikoliv. Rozhoduje se zde o Vás, zda jste splnila nebo porušila povinnosti uchazeče o zaměstnání zařazeného do evidence ÚP. Jako samoživitelka a matka dvou dětí si musíte takové věci ohlídávat tím spíš, že jste na vše sama. Při zařazení do evidence jste dostala i poučení k Vašim povinnostem. Jednou z nich je dostavit se na úřad v den předvolání (objednání). Pokud v tento den nemůžete přijít, máte povinnost omluvit se PŘEDEM úředníkovi, do jehož agendy jste zařazena. Ne vrátnému. Něco podobného jsem před lety řešila taky. Stačilo tehdy zajít za příslušným úředníkem a vše vysvětlit. Jenže já se spletla o 1 den a hned jsem na úřad zajela vše vyřídit. Vy zde máte týden prodlení s potvrzením lékaře a 3 dny od zmeškané schůzky. Přesto bylo i tak nejlepším řešením na úřad zajet, vše doložit a vysvětlit osobně. Rozhodnutí záleží na příslušném úředníkovi a je to jen o jeho rozhodnutí a Vašem zdůvodnění.
Žádostí o ukončení evidence podle mne už v této fázi nic nezískáte.
Takové věci se stát mohou. Vždy je to ale o tom, že jednat je třeba rychle a s osobou, která má v dané věci rozhodovací právo (a také povinnost).
Nedá se nic řešit s vrátným.
Přeji Vám, aby to dopadlo dobře, ale stejně bych ještě v této fázi na úřad zajela a pokusila se vše ještě jednou vysvětlit, jak úřednici (úředníkovi), která má rozhodnout, tak jejímu nadřízenému. Prosila bych a klidně i plakala. Jde Vám přece o hodně.

Další odpovědi
ferda60

To už možné není (to by nikoho sankčně nevyřadili). Jestli Vás sankčně vyřadí bude záležet jen na výsledku toho správního řízení. V případě vyřazení to bude, bohužel zpětně ke dni přestupku.