Avatar uživatele
Zuzik605

Jak zabránit sankčnímu vyřazení z úp

Zdravím, chtěla jsem se zeptal je li možné podat sama žádost o ukončení vedení uchazeče o zaměstnání v případě že je se mnou zahájeno správní řízení pro udajné nedodržení termínu schůzky na úp? 3 dny po tom co jsem se nedostavila na schůzku jsem se telefonicky omluvila,do týdne jsem odevzdala potvrzení lékaře.Paní na úřad práce jsem volala ale ta záznam o telefonátu neměla jelikož jsem nechávala vzkaz jen na vrátnici protože paní z přepážky byla na obědě a telefon vyzváněl do prázdna. Jde mi o to že pokud mě vyřadí sankčně budu vyřazena na 6 měsíců a zastaví se mi soc.dávky ,jsem samoživitelka dvou dětí a tohle by nás zrujnovalo.Ptám se tedy,je možné ukončit na vlastní žádost evidenci,než se rozhodne v správném řízení jestli vrátný vyřídil či nevyřídil vzkaz? Je to nutné pomozte mi prosím běží mi dnes třetí den lhůty na odvolání takže mi zbývají už jen 2 dny :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4214 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. V sankčním řízení se nerozhoduje, zda vrátný nějaký vzkaz vyřídil, či nikoliv. Rozhoduje se zde o Vás, zda jste splnila nebo porušila povinnosti uchazeče o zaměstnání zařazeného do evidence ÚP. Jako samoživitelka a matka dvou dětí si musíte takové věci ohlídávat tím spíš, že jste na vše sama. Při zařazení do evidence jste dostala i poučení k Vašim povinnostem. Jednou z nich je dostavit se na úřad v den předvolání (objednání). Pokud v tento den nemůžete přijít, máte povinnost omluvit se PŘEDEM úředníkovi, do jehož agendy jste zařazena. Ne vrátnému. Něco podobného jsem před lety řešila taky. Stačilo tehdy zajít za příslušným úředníkem a vše vysvětlit. Jenže já se spletla o 1 den a hned jsem na úřad zajela vše vyřídit. Vy zde máte týden prodlení s potvrzením lékaře a 3 dny od zmeškané schůzky. Přesto bylo i tak nejlepším řešením na úřad zajet, vše doložit a vysvětlit osobně. Rozhodnutí záleží na příslušném úředníkovi a je to jen o jeho rozhodnutí a Vašem zdůvodnění.
Žádostí o ukončení evidence podle mne už v této fázi nic nezískáte.
Takové věci se stát mohou. Vždy je to ale o tom, že jednat je třeba rychle a s osobou, která má v dané věci rozhodovací právo (a také povinnost).
Nedá se nic řešit s vrátným.
Přeji Vám, aby to dopadlo dobře, ale stejně bych ještě v této fázi na úřad zajela a pokusila se vše ještě jednou vysvětlit, jak úřednici (úředníkovi), která má rozhodnout, tak jejímu nadřízenému. Prosila bych a klidně i plakala. Jde Vám přece o hodně.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ferda60

To už možné není (to by nikoho sankčně nevyřadili). Jestli Vás sankčně vyřadí bude záležet jen na výsledku toho správního řízení. V případě vyřazení to bude, bohužel zpětně ke dni přestupku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek