age_of_šít

Jak z hlavy dostat, co vás trápí, aniž byste se tím někoho zatěžovali?

.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Svěř se deníku, je to věrný a tichý posluchač, který nic a nikoho nesoudí, je bez předsudků a nezradí tě (nikomu nepoví tvoje tajemství… pokud ho někdo nenajde). Kdybys chtěl mít jistotu, aby si to nikdo nikdy nepřečetl můžeš to, co napíšeš chvíli po tom zničit. Možná si říkáš, k čemu to psát, když to hned pak zničím? ale je prokázáno, že člověku se při psaní deníku uleví stejně jako by se svěřoval nějaké osobě a je úplně jedno jestli to, co napíšeš pak zniičíš. Vždycky to, co se napíše na papír je skutečnější, hmatatelnější a na člověka to zvláště působí už během toho, jak píše – když se jeho slova zhmotňují na papíře (ať to jsou lidská přání, obavy nebo seznam úkolů, které jsou třeba udělat).

Zaměstnej svou hlavu něčím jiným (užitečným) — čtením, cvičením, či jiným sportováním, prací, samo/studiem. Dobré na pročistění hlavy jsou procházky někam do přírody.
Cvičení – posilování působí na člověka blahodárně a často ze sebe „vypotí“ i své starosti (což jsou jen vedlejší faktory, které cvičení přináší vedle zdraví, sebevědomí a dobrého pocitu ze sebe samého, silné tělo=zdravý duch, atd).

Zkus začit meditovat. Meditace může mít různé formy a různé cíle, ale to nejčastější je, že se člověk soustředí na přítomnost (např. za pomocí vnímání vl. dechu) a vyčistění své mysli (přestat myslet úplně). Po pár prvních meditací se do toho každý dostane. Člověk je pak uklidněný, bez starostí, bez negativních emocí,…

To nejdůležitější a asi i nejtěžší je zkrátka na to přestat myslet. Já vím, snadno se to řekne, ale hůř udělá, obzvlášť když je to něco pro nás důležitého, co působí na naše pocity (strach, láska, nenávist). Ale když si na to zakážeš myslet a budeš se to snažit ovládat (svoje myšlenky), tak to přejde a přestaneš na to myslet.

Další odpovědi
nyjono

Vydrž, za čas to přejde.

Schluker

Treba u psychoterapeuta. Od toho tu jsou.