fifik :-D

jak vyrobit kristal

prosím jak vyrobit krystal mam ovy predmnet fyzika a tak mne to zajima pls odpovezte
Doplňuji:
s timkristal jsem se splet pak jsem si to uvedomil

Nejlepší odpověď
www

Češtinář by ti řekl, že kristal není.
Fyzikář by to mohl přejít mlčky a prozradil, krystalizací. Třeba za pomocí nasyceného cukrového, nebo solného roztoku.

Další odpovědi
cochee

Krystal vyrobíš, když nasypeš látku do vody tolik, že se už nechce rozpouštět a pověsíš do ní nitku – na té nitce by měly začít růst krystaly a pokud budeš mít štěstí, tak jich bude málo a budou větší. Dobře se na to hodí látka, které se říká modrá skalice, ta občas udělá pěkně velký krystal. Za to s obyčejnou solí bych ale moc zázraky nečekal, krystaly jsou drobounké. Voda musí být destilovaná a látka, ze které chceš krystal, co nejčistší, bez příměsí. Jinak si ale myslím, že to vše najdeš i v učebnici ;)

honza19hk

např CuSO4 což je síran měďnatý a destilovaná voda.
Nalej vodu do petriho misky a do toho skalici a dej sušit.Jak se voda bude vypařovat budou se tvořit krystaly.

LuK4S3k CZ

Neříkal jsi náhodou v minulé otázce že ti je 19 ?

Kinder

Vem si třeba od sklenice na okurky víko nalej tam trochu vody a nelij tam sůl. Nebo tam můžeš tát kousek nitky a k tomu dát tu sůl. To je vše co jsem se naučila.