Anonym63

jak vypočítat dráhu u zrychlování a zpomalování?

jak vypočítám dráhu při zrychlování as zpomalování vlaku, jestli že vím jak dlouho vlak zrychloval a jak dlouho vlak zpomaloval a také vím jeho rovnoměrnou rychlos, kterou jel mezitím co zraychloval a zpomaloval.

SHRNUTĚ: (vím čas) zrychluje…jede rovnoměrně ( 60m /1s ) …a rovnoměrně zpomaluje až do úplného zastavení ( opět znám čas) dráha při ypomalování a dráha při zrychlování?

Odpovědi
XDA

než tu vypisovat vzorce, jukni na tuhle stránku http://fyzika­.gjvj.cz/index­.php/mechanika/ki­nematika/88-zrychleni, kde jsou vzorce napsané. Měla bys postupovat následovně:

  1. vypočítej zrychlení (a)
  2. vypočítej dráhu zrychlení pomocí prvního vzorce pro s
  3. pomocí vzorce s = v * t, vypočítej dráhu pro tu rovnoměrnou rychlost mezi zrychlením a zpomalením
  4. vypočítej dráhu zpomalení (ten samý vzorec jako pro zrychlení, jen to myslím bude vycházet záporně)
  5. nyní sečti všechny 3 výsledky a vyjde ti celková dráha
  • dej si pozor abys měla všude stejné jednotky :)

NemamSlov

Rýchlosť rovnomerného pohybu:
v=s:t (rýchlosť=drá­ha:čas)

Dráha pri rovnomernom pohybe telesa:
s=v.t (dráha=rýchlosť. čas) y

Priemerná rýchlosť nerovnomerného pohybu:
v=s:t

tu mas njeake vzorce urcite na to prides uz aj sama :)