Avatar uživatele
ladaI

Jak vypnout funkci START STOP u Megane IV?

Časté starty, akumulátor a pod.

Zajímavá 0 před 324 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Každé normální auto, co jsem řídil, mělo někde tlačítko, nebo nastavení vypnutí. Prozkoumej návod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

V mém autě je tlačítko na palubní desce vlevo od volantu. Je to otravné, ale už jsem si zvykl, že když nastartuji, okamžitě funkci vypnu. Pokud ale chcete funkci trvale vyřadit, existují na to různé pomůcky. V tom případě je ale potřeba upravit nabíjení baterie softwarově. Protože tyhle „chytré baterie“ vyžadují jiný způsob nabíjení. Takto mě to bylo řečeno v servisu, ale je možné to i vyhledat na různých webech. Také je dobré, kvůli životnosti baterie občas ji dobít „chytrou“ nabíječkou (opět rada odborníků). Pokud použijete běžnou nabíječku, můžete životnost baterie zkrátit. To vše jsem vyčetl z různých webů. A že je potřeba baterii dobít, poznáte hned po připojení nabíječky, která stav nabití ihned vyhodnotí a ukáže LED indikací. Já ji nabíjím tak třikrát do roka a když nabíječku připojím, většinou ukáže nabití na stupeň 3, ze sedmi. Po nabití (asi tak 3–4 hod) svítí stupeň 7. Používám nabíječku CTEK MX S5, ale jsou i jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Nech si to u někoho překódovat,aby byl startstop trvale vypnutý.Já si na Passatu B8 nechal nakodovat třeba svícení zadních světel při denním svícení,automatické sklapění pravého zrcátka při couvání,další barvy na obrazovce,protočení ručiček při startu a další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Na specializovaném fóru jsem se dočetl, že u Renaultů tohoto typu se to dá vyřešit odpojením konektoru snímače uzavření kapoty (podrobnosti neznám, prohledej internet).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek