jak vycistit koberec od potravinarskeho barviva?

Na svetly synteticky koberec mi vnucka vysypala potravinarske barvivo ktere se rozpousti ve vode(cerven jahodova).Barviva E 122,E 102,E 110.Cim to vycistit?Diky za odpoved

Odpovědi
gecco

Co nejdříve vysát to, co půjde…
A pak vyprat – pokud je to koberec velký tak, že nejde rozumně vyprat/vymáchat, pak pomocí takovéhoto stroje – http://www.karcher-inte.cz/profe­sionalni-stroje-na-cisteni-kobercu/ – existují půjčovny a nebo i firmy, které koberce vyčistí…