vecernice

Jak odstranit vosk z koberce?

Potřebovala bych poradit jak se nejšetrněji zbavit vylitého vosku na koberci.Jak na potvoru je tmavě modrý a jednobarevný.

Nejlepší odpověď
kropitko

a nebo bavlněný hadr,dobrá je klasická dětská plena

Další odpovědi
mosoj

Už to tady několikrát padlo. Jediný způsob je ssavý papír( může být i buničina) a přejet mírně zahřátou žehličkou. Provádět tak dlouho až se většina vosku zcela nasaje do papíru. Potom zkusit vykartáčovat.

panenka

Na skvrnu od vosku položíme savý papír a přežehlíme ho horkou žehličkou.Žehlíme ho do té doby než se vosk uvolní.Poté co vosk zmizí mastnou skvrnu normálně vyčistíme.

kokoťenko

odloupat,seškrá­bat,odmastit

FOG

V nejhorsim pripade je mozno presne misto vyriznout – odbornikem a vlepit novy kus stejneho koberce.
Reze se to podle „srsti " koberce do ctverce a podlepi spec. paskou s lepidlem
,ktera se zazehli spec. zehlickou pul na pul – puvodni koberec a ten novy kousek.Pak se musi "rozjezdit“ ten novy spoj – "vlasy' koberce spec. kartacem,aby nikdo ten spoj nepoznal.
Jinak,pokud to neni na spatnem miste,tak tam postav vazu,ci kvetinac.

Terryle

Jen doplním, že se to klidně dá žehlit přes rozložený papírový kapesníčky.
A ty navoskovaný pak používám v kotli na podpal, pěkně hořej :oD