Jak vyčistit skvrnu na koberci od (asi) potravinářského barviva?

Máme nový, takový ten chlupatý, smetanový koberec, a nedávno jsem si všimla, že tam je na jednom místě červeně zabarvený. Nechápala jsem od čeho to je, no asi se mi někdy vysypalo potravinářské barvivo. Nevíte, čím to mohu vyčistit a ne zničit? Nejlépe, pokud by to nebyla chemie z obchodu – Vanish atd. Dík za odpověď

Odpovědi
anonym

Chápu, že tě rozčiluje „červená skvrna na smetanovém koberci“, ale pro poskytnutí rady nedáváš dost informací.
Bylo by velmi vhodné zjistit, o jaké barvivo přesně šlo – protože na každou ´chemii´ platí zase jiná chemie.
A taky napiš, o jaký jde koberec – "chlupatý smetanový vůbec nic nevypovídá o tom, jaké má chemické (a fyzikální) vlastnosti (něco jiného ti dovolí vlna a něco jiného PES).