Lukáš Rusek

Jak vybrat komfortní židli k počítači, aby neškodila páteři?

Žádám o radu. Prosil bych, abyste mi poradili jak vybrat vhodnou židli k PC na minimálně 8 hodin sezení. U PC trávím dlouhou dobu. Ptám se proto, abych si nepoškodil nějak páteř a abych měl pěkný komfort při dlouhodobém sezení.

Odpovědi
Edison

Mohlo by ti pomoct něco z tohodle: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=ergonomi­e+sezen%C3%AD+u+­pc&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch

Jinak hledej odkazy na ergonomii sezení u PC (nebo počítače).

led

Najväčší problém „života“ pri počítači je jediná nemenná poloha počas dlhej doby, pri ktorej dochádza k nerovnomernej záťaži telesnej konštrukcie.
Podľa mojich skúseností, najefektívnejšia je poloha polosed, polostoj. To znamená klávesnica a monitor vo výške stojacieho človeka, tzv barová stolička s operadlom a opierkou na nohy, nie kreslo. Pri dlhej práci na počítači potom možno bez problémov obmieňať 3 varianty:
práca postojačky, polosed s opretím o stoličku, sedenie pričom výška pracovného priestoru ostáva nemenná, telo je voľne vzpriamené, čím nedochádza ku kriveniu chrbtice a k následným bolestiam.
http://vygosh­.cz/img/erg-prace.jpg