Martin Baláž

Jak vyčistit displej mobilu?

Pomocí čeho?

Nejlepší odpověď
Dochy

Tak záleží od čeho a proč má být očištěn. Dotykovej (s nalepeným sklem) obvykle jen otřu o kalhoty. Jinak v případě potřeby používám alkohol (dříve technický líh, teď už mám isopropanol)

Další odpovědi
mosoj

Nejlépe rukama.

marci1

K dezinfekci dobře slouží přípravky na bázi alkoholu, třeba isopropyl a podobné (jako jsou např. na čištění brýlí či fotoaparátu). Nepoužívejte čističe na okna nebo jiné domácí čističe, agresivní přípravky jako rozpouštědla, bělidla nebo peroxid vodíku. Přípravek nikdy nedávejte přímo na displej telefonu. Naneste ho nejprve na papírový kapesník nebo ideálně hadřík z mikrovlákna či mikroutěrku. Displej je hlavní, na ten dopadá otisků nejvíc, ale raději očistěte také záda a boky telefonu. 🙂
Zdroj: https://www.id­nes.cz/jenpro­holky/lifesty­le/jak-cistit-mobil.A200511_105­841_jph-lifestyle_pet

elkon

Úplně snadno, dýchnu na něj a vyčistím třeba suchým kapesníkem (myslím kapesník, ne nějaké zmuchlané ubrousky, kterým se dnes říká kapesník).

nyjono

Přijde na to, od čeho ho zasviňenej.
Já s vyčištěním displeje mobilu problémy nemám, čistím ho průběžně.

aliendrone

Budeš se divit, ale já (jakkoliv jsem VELKÝ fanda isopropylalkoholu) mám nejlepší výsledky pokud jde o displej s AUTOLEŠTĚNKOU. (Finišovací, ne úběrovou, to bys tomu dal!)

Dávej si při tom bacha, aby se ti nedostala do otvorů mřížek (pro sluchátko/mikrofon apod.), blbě se pak vyšpárává ven (třeba DŘEVĚNÝM párátkem).

Leštěnka spolehlivě odstraní jakékoliv úsady na skle, navíc i jemně zaleští mikrotrhliny (pouhým okem neviditelné), ovšem ve výsledku se ti zdá, že máš fungl nové krycí sklo (displej), tohle žádné rozpouštědlo neumí.

Jako bonus máš velmi „kluzný“ povrch (tento efekt vydrží jen chvíli – den, dva), jestli jsi někdy leštil lak na autě, tak asi víš o čem mluvím. Je to jakoby „namazané“, ale nikoliv mastné, prostě prstíky kloužou po skle jak po másle.

Nevýhoda – musíš se s tím babrat delší dobu. (cca 5 minut) Důkladně rozleštit a pak čistými pap. utěrkami/ubrousky odstranit zbytky leštící pasty a doleštit do čista. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.