Avatar uživatele
Dvorní šašek

Jak v souvislosti s vysokou inflací chráníte svoje finanční úspory, aby se vám neznehodnocovaly?

Kterou strategii volíte, pokud nějakou?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 553 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Darcy

jiná strategie (jaká?)

nemovitosti, to si vyděláva na sebe a pro nás a zlato.
ne imaginární v bance přes „investičního bankára“, ale hmotná poistka na zlé časy.

Upravil/a: Darcy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

jiná strategie (jaká?)

Mám jen zlato, nic jiného mě nezajímá. A dnešní doba má na tuto skutečnost pramalý vliv.

Víš šašku, říkal jsem si, počkám si tady na aevola- individuum, které jde rádo příkladem, no a něco se od něj přiučím. Jenže on tady odpověď už dávno má.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

jiná strategie (jaká?)

Vážně věříš, že ti někdo (kdo to myslí s penězi vážně) DOBŘE poradí v TAKTO CITLIVÉ záležitosti? Spíš ti dříve pošle fotku vlastního penisu! (jakkoliv jsem slyšel, že je dnes móda si vzájemně posílat fotky penisů a vagín). Ale víš jak to myslím. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

jiná strategie (jaká?)

Neřeším aktuální inflaci, to je už trochu pozdě. Investuju průběžně, převážně do akcií českých firem. A co mám na spopřícím účtu, no, něco z toho inflace sežere, ale kdo by se o to staral. Moje strategie je vydělávat dost na to, abych nemusel tyhle krátkodobé výkyvy řešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

něco investuju, něco spořím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

své finance spořím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Porkman

jiná strategie (jaká?)

Prostě šetřím

Upravil/a: Porkman

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aevul

aliendrone: na tom není vůbec nic tajného. Některé akcie klesly o 10%, ale v dlouhobém horizontu předpokládám,že se na svoje dřívější hodnoty vrátí. Ale i kdyby ne, stačí se podívat na výjonnost firmy a výplatu dividend. Pokud má dobrou historii, nakupuj.

Investiční zlato je dobrá věc, nicméně negeneruje žádný pravidelný příjem, takže jde spíš o uchování peněz a jejich snadný výběr. Proto já do zlata moc nejdu a doporučuju ho jen těm, kteří si chtějí udělat „zálohu peněz“.

Nemovitosti… Když ti nevadí, že se o ní musíš starat, může to být možnost. Nicméně ceny jsou tak vysoké, že bych dnes s investicí do nich počkal.

Zajímavé investice můžou být sběratelské předměty (známky, víno, starožitonosti, umění…), ale člověk tomu musí trochu rozumět, jinak nejspíš investuje do neperspektivní položky.

Ale hlavně nezapomenout, že můžou přijít nečekané výdaje, takže je dobré mít připravenou nezbytnou částku, aby člověk nemusel čekat na příjem z prodaných investic. Pro mne to znamená součet hodnot dvou nových notebooků, dvou bílých elektrospotřebičů a dovolených na najbližší rok.

Avatar uživatele
Darcy

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Emefej

A kam tedy s likvidní finanční rezervou? Na běžný účet?

Avatar uživatele
aevul

Darcy: Ano, mám spořící účet. Ty máš jako veškeré volné finance na běžném účtu?

Avatar uživatele
Darcy

😂 Na svém osobném a běžném účtu si i po zaplacení provozních poplatků nechávám „rezervu“ ve výšce měsíční výplaty, té od zaměstnavatele.
Na běžné věci to stačí i případné neočekávané výdaje „kdyby něco“. Ostatné máme v hotovosti a v depozitu. Manžel má sice nějaké ty svoje akcie, ale to je „jeho biznis“. Ja jsem prostě stará škola a radši mám vrabce v hrsti, než holuba na střeše. Čas mi zatím ukázal, že investovat i šetřit umím velice dobře, a taky mám vedlejší biznis a aktivity, to si vyslovene nechávam na zahraničném účtu a slouží jenom na poplatky za nákup polotovarů pro mé hobby a na cestování.
Ale máš pravdu se spořícím účtem, můj bežný účet se teď od 01.01.23 bude měnit jako produkt v bance a taky z něj bude spořící… takže i já budu mít spořící, maximálně to bude 200 nebo 400 ročne, víc toho nedají a získáváme to na základě toho, že má nějakou smlouvu s naším zaměstnavatelem.

Avatar uživatele
aevul

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Darcy

nauč se číst s porozuměním.
ten nick ti sedí.. proste vůl

Avatar uživatele
aevul

Darcy: spíš by ses ty měla naučit začít používat mozek, když píšeš něco jiného, než chceš vyjádřit.

Nový příspěvek