hanayka

Jak v obchodě poznám biopotraviny?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle označení – prostě musíš věřit ´nápisům´… 😉
Viz – http://biospo­trebitel.cz/chci-znat-bio/jak-poznam-bio/znaceni-biopotravin .

Další odpovědi
anonym

Všude u takových potravin je označení bio. Jinak je poznáš i podle ceny. Jsou znatelně dražší a většinou méně hezké než ty nebio. (Ovoce je menší, luštěniny také).

elektrikář

Biopotraviny jsou pěstované bez chemických hnojiv, nejsou ošetřována proti plísním a plevelům.teoreticky by v nich neměly být chemické látky. V půdě jsou zbytky hnojiv a pesticidů z minulých let kdy se s nimi doháněly výnosy, Spousta chemických látek je ve vzduchu a potom z deštěm se dostávají do půdy.Síra a jiné exhaláty. Před lety byla po dešti u každé louže sirově žlutá linka Bydlel jsem tenkrát v Chodově u K Varů. Všichni podezírali kombinát ve Vřesové. Že jim nějaká ta sira ulétla z komínu.Na chemickém rozboru bylo zjištěno že je to pyl z borovic který k nám přilétl až ze Skandinávie. Které se tam daly do velkého kvetení Pokud nemáš doma bio laboratoř musíš věřit tabulkám..

Nuk nuk

Nejlépe se to pozná na potravinách, které nekoupíte v obchodech, ale přímo od pěstitele nebo výrobce. Jinak podle loga označující, že výrobek je „bio“ nebo „organic“, ale podle mne je to v mnoha případech sporné.