Avatar uživatele
paul1

Jak uvolnit hřídelku metly v ložisku nádobky u domácí pekárny?

Před třemi lety jsme zakoupili domácí pekárnu Professor DP07 se dvěma hnětacími metlami. Sloužila nám výborně, manželka, protože je už v letech a bolí ji ruce, používá pekárnu hlavně na hnětení těsta pro koláče. Po posledním hnětení zjistila při čištění nádobky, že jedna z hřídelek metly se v ložisku otáčí velmi těžko, druhá je v pořádku. Bojíme se, aby nedošlo vzhledem k zvýšenému namáhání k poškození hnacího ozubeného řemenu. Zkusil jsem napustit do nádoby napustit horkou vodu, ale stav se nezlepšil. Obrátil jsem se s tímto dotazem na servis, ale neporadili mi. Za radu dík, Pavel

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, nyjono před 1742 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Jestli už je pekárna mimo záruku, což by po třech letech být měla, tak ji s klidným svědomím rozšroubuj. Já jsem takhle před pár týdny rozšrouboval pekárnu, co mi donesli bratr s jeho ženou. Ozubený řemen už de facto nebyl, zbyl z něj chumáč jakýchsi nití či vláken. Nový je v pohodě k objednání jako náhradní díl, aspoň u té konkrétní pekárny mého bratra. P.S. ten tvůj servis museli být „fakt jakože odborníci“ 🙂 to nemohli říct aspoň „nevíme, ale přineste, podíváme se Vám na to.“?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek