paul1

Jak uvolnit hřídelku metly v ložisku nádobky u domácí pekárny?

Před třemi lety jsme zakoupili domácí pekárnu Professor DP07 se dvěma hnětacími metlami. Sloužila nám výborně, manželka, protože je už v letech a bolí ji ruce, používá pekárnu hlavně na hnětení těsta pro koláče. Po posledním hnětení zjistila při čištění nádobky, že jedna z hřídelek metly se v ložisku otáčí velmi těžko, druhá je v pořádku. Bojíme se, aby nedošlo vzhledem k zvýšenému namáhání k poškození hnacího ozubeného řemenu. Zkusil jsem napustit do nádoby napustit horkou vodu, ale stav se nezlepšil. Obrátil jsem se s tímto dotazem na servis, ale neporadili mi. Za radu dík, Pavel

Odpovědi
cochee

Jestli už je pekárna mimo záruku, což by po třech letech být měla, tak ji s klidným svědomím rozšroubuj. Já jsem takhle před pár týdny rozšrouboval pekárnu, co mi donesli bratr s jeho ženou. Ozubený řemen už de facto nebyl, zbyl z něj chumáč jakýchsi nití či vláken. Nový je v pohodě k objednání jako náhradní díl, aspoň u té konkrétní pekárny mého bratra. P.S. ten tvůj servis museli být „fakt jakože odborníci“ 🙂 to nemohli říct aspoň „nevíme, ale přineste, podíváme se Vám na to.“?