JájsemRaibek

Jak uchovat zázvor, aby vydržel?

Mám ho nechat tak, jak je (kořen), nebo ho mám namočit, nebo snad do mrazáku?
Jak dlouho vydrží koupený zázvor, než seschne nebo zplesniví při pokojové teplotě?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Při pokojové teplotě nevím, ale v ledničce vydrží neoloupaný 3 – 4 týdny naprosto v pohodě.

Další odpovědi
Karol.

Já jsem tedy nikdy s tímto problém neměla. Uchovávám ho neoloupaný normálně položený na kuchyňské lince a je vždy skvělý. Podle potřeby pak kousek uříznu a oloupu. Místo kde byl řez po pár dnech uschne, ale stačí jen plátek odkrojit a zázvor je opět zdravý.

gecco

Vydrží dlouho, ale ne navždy…
😉
Pokud mám ´moc´ zázvoru krátkodobě, udržuju jej v zavřené krabičce v lednici.
A pokud dlouhodobě, nakrájím jej nadrobno a strčím do mrazáku.