Kelt

Jak to, že vidím něco, co není?

Tak se mi stává, že vidím pavouky, pavučiny v zorném poli a oni tam reálně nejsou. Nepomáhá ani nasazení a sundání brýlí, případě jejich očištění, nebo umytí hlavy. Prostě v určitou dobu tyto objekty vidím, (ale ostatní , kteří se na mne dívají, nic nevidí ) a vidím i ostatní věci, které tam reálně jsou. Nebouchl jsem se do hlavy, neužívám žádné léky ani jiné prostředky. A i když jsem krátkozraký, nikdy jsem toto neměl. Co to může být? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ pozerám z vlastnej skúsenosti, choďte k očnému.
Zjavne v očnej bulve vám v kvapaline pláve odumretý odpad zo stien očnej bulvy. Pokiaľ sa vám to potvrdí, jednoducho sa obrňte trpezlivosťou a časom vám „očná odstredivka“ opäť ten odpad prilepí na steny očnej bulvy.
Malá rada z mojej skúsenosti po úraze s týmto následkom… nesnažte sa rozoznať detaily rozbitých kozmických stíhačiek po bojoch proti pirátom comodora aliendrona z hviezdnych vojen, plávajúcich v očnej kvapaline a obrňte sa trpezlivosťou. Počítajte radšej s dlhodobým aspoň ročným „upratovaním“. Pred verejnosťou sa tvárte, že tam nič nie je.

Další odpovědi
Herjulfson

Že by nějaká psychóza?

anonym

Lidské oko v jednom momentě zpracuje 8 % světelných podnětů po dopadu na bulvu. Rozšířené světlo se pohybuje po planetě po celou dobu. Z tohoto šumu je tedy potřeba vyzobat jen pro lidské vnímání důležité vjemy. Noc jakou známe neexistuje, proto můžou existovat noční tvorové. Každé oko v jednom momentě navíc zpracuje jiných 8 % podnětů. A v dalším momentě opět jiné odrazy. Proto do úplného zraku musí vstoupit mozek a výsledný obraz poskládat. Pokud se jedná o nezkušeného člověka, který mnoho neprožil, spoustu objektů pozná až po mžourání a pochopení, co za obraz si z daných informací má složit. Zkušený člověk rozeznává písmo i obrazy jen z fragmentů. Pokud dojde k narušení fyzického zpracování obrazu, logicky nemusí mozek zpracovávané vjemy rozpoznat a potom může zobrazovat falešné obrazce – dokud člověk nemžourá a nezaostří. Dále existuje mozková slepota → mozek dostává stejné/podobné obrazce jako vždy, ale už je nezpracovává správně. Člověk při mozkové slepotě věří, že vidí, ale ve skutečnosti zpracovává obraz špatně. Vpodstatě každá ze slepot se však může projevovat právě domýšlením si obrazců, které na místě nejsou. Spoustu takových případů proto můžou snadno vyřešit i jen obyčejné brýle. Neschopnost poskládat si rychle a efektivně obraz je i důvodem zření obrazců v mracích, dřevě, … Podobně jako internetem prolétlo, jak si Tesla auto spletlo měsíc se semaforem, lidský zrak snadno zamění odraz hvězdy třeba za kalafunu … Je naprosto logické, že jakákoli zraková vada může způsobit zrakové halucinace. Dokud jsem nosil brýle, bylo to za mne nesmírně časté – vyhodnotit špatný odraz jako něco, co tam vlastně není. Bohužel tyto znalosti jsem tehdy neměl. A jak jsem psal – i nezkušenost (neznalost pozorovaného) má velkou roli.