hapiky

Jak to, že v Evropě nemáme žádné významnější naleziště ropy, když už tomu název Europa odpovídá?

Nejlepší odpověď
dubraro

Ale máme.
Norsko, Skotsko, Rumunsko jsou docela slušní producenti ropy. Těží se i u nás, na jižní Moravě.

Zdroj: http://www.pe­troleum.cz/ro­pa/vyskyt-ropy-soucasnost.aspx

Další odpovědi
quentos

Protože název Europa nemá s ropou společného vůbec nic.

Kepler

Protože Eu znamená ŽÁDNÁ.

da ny

Otázku chápu raději jako „vtip“ s neznalostí (alespoň to Norsko je chronicky známé naleziště).
Řecká bohyně Europé měla s ropou asi také pramálo společného.
https://www.fil­marena.cz/kni­ha-vznik-evropy
A na ZŠ v ČR jste chodil? No možná je v posledních 30 letech odlišná náplň učiva (zeměpis, dějepis, přírodopis). Nic ve zlém… 😁

autacek

To je přeci jasné, právé proto, že tu máme navíc EU.

hapiky

da ny: Vtip by asi byl, kdyby se Norsko svoji dostalo alespoň do první desítky(jakožto významný těžař).

hapiky

Má tam být Norsko se svojí těžbou

hapiky

quentos: To dá rozum, ropa byla mnohem dříve než názvy kontinentů. Jen si říkám, jak bychom se mohli mít, kdyby tady ta ropa byla.

dudu

Podle toho jak a kdy zde vystupuješ usuzuji, že zimou, hladem ani jinými újmami netrpíš. Tak nevymrčuj.
A mimochodem, pokud by nám bývalí sověti platili za uran, který u nás vybrakovali platili světové ceny možná bychom, stejně jako třeba dnes Dubaj, měli také záchodová sedátka ze zlata.

hapiky

Uranu už je ve světě nadbytek.

dudu

Musíš koukat dál než na špičku nosu. Poukazuji na éru kdy jsme byli v područí SSSR.