mosoj

Jak to, že někdy se tomu říká mírová mise a někdy ne ?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/332569-pan-ki-mun-zada-cesko-aby-vyslalo-vojaky-do-stredoafricke-republiky.html

Nejlepší odpověď
Alesh

To je jasný, ne? Je to podle toho, na které straně barikády zrovna stojíš. Když něco dělá hodné USA nebo hodné NATO, pak je to zcela v pořádku a je to pomoc, mírová akce, boj proti terorismu apod. Pokud ale něco takového dělá někdo, kdo není kamarád USA nebo NATO, tak je to zlý bubák, terorista, dopouští se anexe, zločinů proti lidskosti apod.

Další odpovědi
anonym

Já myslím, že všem podobným akcím pod záštitou OSN se říká „mírová mise“, ne?

Hamon

Kdy se tomu tak nerika?

zzzzz

OSN je vždy mírová mise.
OSN má 193 členských států a mimo jiné v radě bezpečnosti OSN je 5 stálých členů a to Francie, VB, USA, Čína a Rusko. Těchto 5 členů má právo veta, proto Rusům prošlo to na Ukrajině.

Mirdas

Existují nějaká mezinárodní smlouvy, OSN, Rada bezpečnosti a podobně přes které se tyto spory řeší.
Zda někdo tyto základy obejde, poruší a vpadne na území jiného státu, tak se samozřejmě stává agresorem.
Například Rusko na Krymu.
-